Euro 2012. Puyol na pewno nie wystąpi w turnieju

Lekarze nie pozostawiają obrońcy Barcelony i Hiszpanii złudzeń: po kontuzji kolana będzie pauzował co najmniej sześć tygodni i nie ma szans na występ w Mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie.

Tu się kibicuje na dobre i na złe. Trybuna Kibica!  ?

Puyol, którego trener hiszpańskiej kadry Vicente del Bosque nazwał "duszą drużyny" przeszedł operację kolana i do niedzieli pozostanie w szpitalu.

Lekarze Ramon Cugat i Ricard Pruna powiedzieli na konferencji prasowej na Camp Nou, że "zdrowy rozsądek wyklucza udział Puyola w mistrzostwach".

- Nie mnie decydować, ale zdrowy rozsądek podpowiada, że Puyol nie da rady wyzdrowieć do Euro. Przeszedł operację i musi odpoczywać żeby być gotowym na przyszły sezon - mówił doktor Cugat.

Strata charyzmatycznego Puyola jest poważnym ciosem dla reprezentacji Hiszpanii. Obrońca i kapitan Barcelony cieszy się wielkim szacunkiem zarówno wśród kolegów z drużyny, jaki i rywali.

Jego nieobecność oznacza, że del Bosque najprawdopodobniej zdecyduje się zestawić środek obrony z Sergio Ramosa z Realu i Gerarda Pique z Barcelony, z Javim Martinezem z Athletiku Bilbao jako rezerwowym.

Absencja Puyola nie jest jedynym problemem Hiszpanów, którzy bronią tytułu Mistrza Europy. Niepewny jest występ także innego ważnego zawodnika - Davida Villi, który w grudniowym finale Klubowych Mistrzostw Świata złamał nogę.

Hiszpania gra w grupie C - w pierwszym meczu turnieju zmierzy się 10 czerwca z Włochami, na PGE Arenie w Gdańsku.

Zobacz wideo