Mini Euro Cup 2012: Anglia najlepsza, Polska szybko odpadła

Reprezentacja Anglii wygrała młodzieżowy turniej Mini Euro Cup 2012, zorganizowany na wrocławskim pl. Solnym. Niestety, Polska szybko odpadła z rywalizacji - oby w dorosłym Euro taki scenariusz

W turnieju wzorem prawdziwego Euro 2012 wystąpiło szesnaście zespołów-reprezentacji. Oczywiście drużyny narodowe zagrały w grupach, tak jak to będzie się działo podczas prawdziwych spotkań Euro 2012. Później najlepsze dwie drużyny z każdej grupy przechodziły do kolejnej fazy rozgrywek.

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco! >>

Niestety, reprezentacja Polski odpadła z mistrzostw już w fazie grupowej. Wprawdzie nasza drużyna wygrała z Czechami 4;0, ale poniosła klęskę z Rosją przegrywając aż 1:7, uległa też Grecji 2:3. W efekcie Polacy nie wyszli z grupy.

W ćwierćfinałach: Niemcy, Anglicy, Włosi i Portugalczycy pewnie wygrali swoje spotkania. Zdecydowanie bardziej zacięte, dramatyczne były mecze pófinałowe. Ostatecznie do wielkiego finału awansowały Anglia oraz Włochy. po pasjonującym meczy lepsi byli Anglicy, którzy wygrali 6:5.

Za triumf w Mini Euro Cup zwycięska drużyna otrzymała stroje sportowe - koszulki i spodenki w barwach reprezentacji Anglii oraz piłki. Inne zespoły, które dotarły do fazy pófinałowej nagrodzono torbami sportowymi, plecakami oraz piłkami.

Podczas pierwszego dnia turnieju przez pl. Solny przejeżdżał prawdziwy Puchar UEFA Euro, który wówczas prezentowano we Wrocławiu. Puchar wniesiono na boisko i uczestniczące drużyny mogły sobie zrobić z tym trofeum pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy grający otrzymali medale, dyplomy a kapitanowie drużyn puchary.

W turnieju grały reprezentacje dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych, wyłonione w fazie wstępnych eliminacji prowadzonych w osiedlach i gminach. Drużyny wystąpią w sześcioosobowych składach złożonych z czterech chłopców oraz dwóch dziewczynek.

Organizatorami turnieju były Biuro Sportu, Turystki i Rekreacji Urzędu Miejskiego, Biuro Euro 2012, Szkolny Związek Sportowy we Wrocławiu oraz "Gazeta Wyborcza Wrocław".

Ćwierćfinały turnieju: Rosja - Portugalia 4:8, Niemcy - Grecja 4:1, Włochy - Francja 5:1, Anglia - Hiszpania 5:1.

Półfinały: Portugalia - Włochy 3:5, Niemcy-Anglia 4:6

Mecz o 3 miejsce: Niemcy - Portugalia 3:0

Finał: Włochy - Anglia 5:6

Tak Śląsk fetował mistrzostwo w Krakowie [GALERIA]

Więcej o: