Euro 2012. Wyśmiewany selekcjoner Anglii. "Jaki Roy?". "Woy Hodgson"

Nowy trener reprezentacji Anglii Roy Hodgson nie ma łatwego życia. W ciągu trzech dni od objęcia posady już dwa razy został wyszydzony przez miejscowe media.

Dwukrotnie w sprawę zaangażowany był dziennik "The Sun".

W środę angielska federacja (FA) poskarżyła się na to, jak tabloid wytknął Hodgsonowi kłopoty z wymową.

64-latek nie potrafi wymówić głoski "r", dlatego "The Sun", przedrzeźniając go, zamienił w swoim tekście litery "r" na "w".

"Woy gets England job. Bwing on the Euwos! (We'll see you in Ukwaine against Fwance)", głosił tytuł ("Dawajcie Euło. Łoy otrzymał posadę. Zobaczymy się na Ukłainie w meczu z Fłancją").

Znający pięć języków trener podpisał czteroletni kontrakt, który upływa po Euro 2016. Wcześniej prowadził trzy reprezentacje i zespoły w ośmiu krajach.

Pozostałe dzienniki w Anglii stanęły murem za trenerem i skrytykowały "The Sun".

Kolejna kontrowersja związana z Hodgsonem ukazała się już jednak w większości mediów.

W piątek FA opublikowała komunikat Bayernu Monachium, skarżącego się na gazetowe doniesienia, jakoby najważniejsi ludzie z klubu wicemistrza Niemiec nie znali nowego trenera reprezentacji Anglii.

"The Sun" opublikował swój tekst pod tytułem "Roy Who?" ("Jaki Roy?").

Podobne teksty ukazały się w "The Times" czy "Daily Telegraph". Można w nich wyczytać, że trener Bayernu, Jupp Heynckes, kwestionuje zdolność Hodgsona do zastąpienia Fabia Capella, który zrezygnował z posady w lutym a sama postać Hodgsona nie jest nikomu w klubie specjalnie znana.

Bayern opublikował komunikat, w którym wyjaśnia, że jest "zaskoczony" doniesieniami mediów.

- Wielce szanujemy pana Hodgsona i podobnie jak nasza federacja chcemy pogratulować mu zatrudnienia na stanowisku selekcjonera Anglii - czytamy w komunikacie.

- Jako trener pan Hodgson jest bardzo znany w Niemczech i powinno być jasne, że mamy tu tak dla niego, jak i jego osiągnięć, wielki szacunek.

- W żaden sposób nikt, również w Bayernie Monachium, nie krytykował jego zatrudnienia - zapewnia Bayern.

Pierwszą osobą zatrudnioną przez Hodgsona został w piątek były już asystent trenera w Fulham, Ray Lewington.

- Znam Raya dobrze i świetnie mi się z nim pracowało na Craven Cottage - powiedział były szkoleniowiec Fulham. To świetny trener i jestem pewien, że zawodnikom będzie się podobać współpraca z nim. Finalizujemy właśnie rozmowy z resztą ekipy, ale świetnie mieć już potwierdzonego Raya.

Orgie, bójki i doping - największe skandale w angielskiej piłce

 

Wenger i Arsenal jadą do Afryki ?

Więcej o: