Wypowiedzi po meczu Schalke - Legia

Okuka: Zagraliśmy dobry mecz. Neubarth: Kontrolowaliśmy sytuację.

Dragomir Okuka (trener Legii): Zagraliśmy dobry mecz, ale Schalke to klasowy zespół. Mieliśmy kilka okazji do strzelenia gola, zabrakło szczęścia i skuteczności. Szkoda pierwszego meczu, to w Warszawie przegraliśmy szanse na awans.

Frank Neubarth (trener Schalke): Chcieliśmy strzelić choć jedną bramkę, ale Legia zagrała dobrze i uważnie w defensywie. Świetnie bronił bramkarz Legii. Walka trwała do końca, ale ani przez moment nie zwątpiłem w to, że to mój zespół awansuje. Kontrolowaliśmy sytuację na boisku przez cały czas, choć awansu nie osiągnęliśmy w imponującym stylu.

Radostin Stanew (bramkarz Legii): Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, szanse na awans straciliśmy w Warszawie i dlatego wracamy do Warszawy smutni mimo korzystnego wyniku w Gelsenkirchen. Nie wydaje mi się, żebym zagrał dziś mecz życia. Nie przeszkadzał mi dym z rac kibiców Legii.

Edward Trylnik (prezes Legii): Szkoda szansy, bo mogliśmy to spotkanie wygrać. Trzeba jednak wykorzystywać okazje takie, jaką Majewski miał w pierwszej połowie.

Cezary Kucharski (napastnik Legii): - Pozostał niedosyt, ale szanse na awans zaprzepaściliśmy już w Warszawie. Dzisiaj zaatakowaliśmy zbyt mało odważnie, ale obawialiśmy się, że nadziejemy się na kontry rywali. Mecz był bardzo ostry, o czym świadczą rana pod moim okiem i wybity ząb.

Stanko Svitlica (napastnik Legii) - Nie wiem, czy zostanę w Legii i doczekam do kolejnej edycji europejskich pucharów. To okaże się w zimie. Mam do siebie pretensję za niewykorzystaną sytuację w pierwszej połowie, bo to mogło ustawić mecz. Nie mam żadnych pretensji do trenera, że zmienił mnie i dał szansę innym. Siadając na ławce rzuciłem dres, ponieważ remis oznaczał porażkę. Schalke nie było na pewno zespołem lepszym od Legii.

Tomasz Hajto (obrońca Schalke): - Bardzo ostre i ciężkie spotkanie. Legia pokazała, że z mistrzem Polski należy się liczyć.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.