Lato chce zostać prezesem do zimy. Minister Sportu: Wybory mają być w październiku

- Przysłano mi z PZPN pismo, że zjazd chcą przeprowadzić w grudniu - opowiada Sport.pl minister sportu Joanna Mucha. - Potwierdzam, wysłaliśmy taką informację, bo trzeba wpierw zakończyć rok, zagrać mecz eliminacji MŚ z Anglią i dopiero przeprowadzić wybory - odpowiada nam prezes związku Grzegorz Lato.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

- Na razie nie będę mówił więcej na ten temat, bo nie dostaliśmy jeszcze odpowiedzi od pani minister. Co dalej, zastanowimy się, kiedy ministerstwo zajmie stanowisko. Nic więcej nie powiem panu - dodaje Lato.

Ale my już wiemy jaka będzie odpowiedź. - Odpisałam, że ich statut mówi, że zjazd i wybory muszą być w październiku - zdradza minister.

Joanna Mucha ma nadzieję, że w związku dojdzie do zmian i dopiero wtedy będzie szukała porozumienia w sprawie występów reprezentacji na Stadionie Narodowym. - Poczekajmy, uzbrójmy się w cierpliwość. Do Euro jeszcze trochę czasu, potem, w październiku będzie zjazd PZPN, myślę, że w związku dojrzewa potrzeba zmian. A do zjazdu liczę na wzajemnie korzystne decyzje.

Prezes Lato to jeden z najlepiej opłacanych prezesów w polskim sporcie. Za każdy miesiąc swojej pracy dostaje 50 tys. zł.

W sobotę w Gazecie Wyborczej wywiad z minister Joanną Muchą.

Zobacz wideo
Więcej o: