Odejście Capello dzieli Anglików. Piłkarze są w szoku, kibice domagają się Redknappa

?Jestem zszokowany i przybity? - napisał na swoim tweeterze pomocnik Arsenalu i reprezentacji Anglii Jack Wilshere. W podobnym tonie wypowiedział się obrońca Tottenhamu Kyle Walke i inni angielscy piłkarze. Prawie natychmiast po ogłoszeniu decyzji Capello bukmacherzy na wyspach wycofali zakłady na Harry'ego Redknappa jako następcę Capello. To właśnie nominacji trenera Tottenhamu na menedżera kadry domaga się większość publicystów i komentatorów.

Nie umiemy się powstrzymać na Facebook/Sportpl ?

"Jestem zachwycony - powiedział BBC były trener Queens Park Rangers Neil Warnock - To dla nas wspaniała szansa przed Euro, musimy tylko ściagnać Redknappa." Warnock uważa, że Redknapp jest najlepszym rozwiązaniem dla Trzech Lwów, a biorąc pod uwagę pieniądze jakie zarabiali Sven-Goran Eriksson i Capello federacja będzie w stanie "należycie zrekompensować" stratę Tottenhamowi, który wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Anglii.

The Guardian

"The Guardian" pisze z kolei, że Redknapp może nie mieć ochoty na opuszczanie klubu z White Hart Lane, podobnie jak inni główni kandydaci do objęcia prestiżowej funkcji. "Daniel Levy nie odda Redknappa bez walki - mówi Gareth Southgate w Guardianie - przed nami więc dużo pracy w najbliższych tygodniach.

Daily Telegraph

Komentatorzy na internetowej stronie "Daily Telegraph" podkreślają natomiast, że FA praktycznie wymusiła rezygnację Capello, stawiając go w bardzo niekorzystnej sytuacji. Podkreślają także, że pozyskać Redknappa z Tottenhamu będzie bardzo trudno. To zdaje się jednak nie przeszkadzać angielskim kibicom i piłkarzom, którzy domagają się nominacji dla Redknappa, lub innego angielskiego trenera.

BBC

Komentator BBC John Motson argumentuje, że cała sprawa nie miałaby miejsca, gdyby proces Terry'ego odbył się teraz, a nie dopiero po Euro 2012. Zwlekanie do lipca wymiusiło niejako na Capello lojalność wobec Terry'ego, co poskutkowało jego rezygnacją. Jako następcę Włocha wskazuje raczej Stuarta Pierce'a, nie zaś Redknappa, przynajmniej tymczasowo.

O następcy Capello: To musi być Anglik

- To musi być Anglik - pisze na Twitterze legenda angielskiej piłki Gary Lineker. - Skoro piłkarze są Anglikami, trener też powinien nim być. Harry Redknapp jeśli chce może łączyć obie funkcje do maja.

Pomocnik Queens Park Rangers Joey Barton konstatuje jednak sceptycznie: "Na 4 miesiące przed wielkim turniejem nie mamy ani kapitana, ani menedżera. Co się dzieje?"

Alan Shearer, były kapitan reprezentacji Anglii nie ukrywał szoku na antenie radia BBC:

- Jestem zaskoczony. Jestem naprawdę zszokowany. Spójrzmy prawdzie w oczy, to Capello doprowadził nad do Euro, ale jeśli nie chce tam jechać to musimy znaleźć kogoś, komu na tym zależy. Anglia powinna być prowadzona przez Anglika. Harry [Redknapp] jest wybitnym kandydatem, Roy Hodgson także.

Piłkarze są zszokowani i zasmuceni

"Jestem zasmucony - pisze Jack Wilshere na tweeterze - każdy może mieć swoje zdanie w sprawie Terry'ego i odejścia Capello, ale dla mnie, jako młodego piłkarza trener był zawsze wielkim wsparciem, uwierzył we mnie i dał mi szansę... miał wielki wpływ na moją karierę i smutno mi, że odchodzi".

Zasmucony jest także Wayne Rooney: "Jestem przybity, że Capello odszedł - napisał napastnik MU - To dobry człowiek i świetny trener. Dobrze by było, żeby zastąpił go Anglik, jak dla mnie Harry Redknapp"

Obrońca Liverpooolu Glen Johnson również żegna Capello ze smutkiem: "To smutna wiadomość, że Capello odchodzi. To dobry człowiek i dobry menedżer. Dziękuję mu za wszystko".

Zaś Rio Ferdinand brat Antona Ferdinanda, o obrażenie którego oskarżony jest Terry pyta: "Więc... Capello odszedł. I co teraz?"

Rasizm w Premier League. Oskarżali nawet Schmeichela, ukarali tylko...