Euro 2012. CNN zrobi serię dokumentów o turnieju w Polsce i na Ukrainie

Duży wywiad z Andriejem Szewczenką, ale też rozmowa z Emmanuelem Olisadebe o rasizmie - to tematy, które pokaże CNN w ramach tygodnia programów poświęconych Euro 2012.

Sport.pl w mocno nieoficjalnej wersji... Polub nas na Facebooku ?

Od 28 listopada do 3 grudnia widzowie CNN obejrzą serię programów prowadzonych przez czołowego dziennikarza sportowego CNN International Pedro Pinto. W ramach cyklu porozmawia z Szewczenką, prezydentem UEFA Michelem Platinim, mistrzem Europy z 1992 r. Duńczykiem Peterem Schmeichelem (który ma polskie korzenie), a także Zinedine'm Zidane'm.

Bednarz: z taką grą jak z Włochami i Węgrami nie wyjdziemy z grupy

Oprócz wywiadów Pinto zastanowi się też, czy niedoceniane drużyny gospodarzy mogą sprawić niespodziankę, a także sprawdzi jak oba kraje, przez kilkadziesiąt lat za "żelazną kurtyną", są przygotowane do organizacji turnieju i "najazdu" kibiców z całej Europy. Jeden z odcinków będzie poświęcony najlepszemu ukraińskiemu klubowi piłkarskiemu - Dynamu Kijów.

Pinto chce też przepytać Emmanuela Olisadebe - byłego napastnika reprezentacji Polski - o rasizm na stadionach.

Jako uzupełnienie tygodnia programów poświęconych Euro 2012, CNN World Sport zaprezentuje specjalny półgodzinny materiał z Polski i Ukrainy - "UEFA Euro 2012: The Final Draw".

Euro 2012 ? możemy wygrać gościnnością

Więcej o: