Raikkonen wróci do Formuły 1 jako kierowca Williamsa?

Światem Formuły 1 wstrząsnęła plotka dotycząca powrotu Kimiego Raikonena do Formuły 1. Podobno Fin podpisał już kontrakt na przyszły sezon z... jednym z najgorszych zespołów w stawce - Williamsem.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl >

Raikkonen przestał się ścigać w Formule 1 po zakończeniu sezonu w 2009 roku. Rozstał się wtedy ze swoim ówczesnym pracodawcą Ferrari. Nie zdołał też powrócić do zespołu McLarena i od tamtej pory nie było go na torach F1.

Może się to zmienić już od przyszłego sezonu. Tydzień przed GP Singapuru pojawiły się plotki na temat powrotu Fina do ścigania. Teraz w kuluarach podczas GP Indii najwięcej mówi się właśnie o powrocie Raikkonena, a przede wszystkim o jego nowym pracodawcy. Podobno odwiedził siedzibę Williamsa, gdzie miał zgodzić się na reprezentowanie barw tego zespołu w zawodach Formuły 1 od początku przyszłego sezonu. Oznaczałoby to, że były mistrz świata zasiliłby jedną z najsłabszych drużyn F1. W tym sezonie Williams uzbierał zaledwie 5 punktów i w tabeli za sobą ma tylko trzy zespoły, które dotychczas nie zdobyły nawet punktu. Do 8. Toro Rosso brakuje mu 32 punktów.

Manager kierowcy Steve Robertson dementuje plotki. - Wiecie, że Kimi odwiedził siedzibę Williamsa, ale to wszystko, co można o tym powiedzieć. Nie ma nic więcej do dodania na ten temat - zarzeka się Robertson w wywiadzie dla GPUpdate.net. Niektóre media podają już jednak informację o powrocie Raikkonena w barwach Williamsa jako niemal pewną. Potwierdza to też specjalny wysłannik prestiżowego portalu PlanetF1.com w Indiach - Chetan Narula. Według niego Raikkonen podpisał już kontrakt z Williamsem.

Hamilton najszybszy na pierwszym treningu ?

Więcej o: