Rozpoczynają się kolarskie MŚ

We wtorek w Zolder w Belgii rozpoczynają się kolarskie mistrzostwa świata. Zabraknie na nich trzykrotnego zwycięzcy Tour de France Lance'a Armstronga i zdyskwalifikowanego za doping mistrza świata w jeździe na czas z ubiegłego roku Jana Ullricha.

Armstrong ostatni raz wystartował w MŚ w 1998 roku - rok przed pierwszym zwycięstwem Tour de France. Potem uznając za priorytetowy start we Francji, rezygnował z rozgrywanych na koniec kolarskiego sezonu mistrzostw świata. - Ale w 2003 roku będzie inaczej. Zakładam sobie dwa cele - wygrać Tour de France i mistrzostwa świata, które rozegrane zostaną w Kanadzie - powiedział w ubiegłym tygodniu Amerykanin.

W Zolder, w zamykającym mistrzostwa niedzielnym wyścigu elity, Armstrong nie byłby jednak faworytem. Trasa wyścigu będzie płaska z jednym niewielkim wzniesieniem. Pierwszoplanowymi postaciami powinni być sprinterzy: broniący tytułu Hiszpan Oscar Freire, sześciokrotnie najlepszy sprinter Tour de France Erik Zabel, zwycięzcy etapów na wielkich tourach Australijczycy Robbie McEwen i Baden Cooke, Włoch Paolo Bettini.

W Belgii łącznie z wyścigami orlików i juniorów wystartuje 25 Polaków. W wyścigu elity liderami będzie ktoś z trójki: Zbigniew Spruch, Tomasz Brożyna, Piotr Wadecki. W czwartkowej jeździe na czas pojadą Sławomir Kohut i Brożyna.

Skład reprezentacji Polski w wyścigu elity:

Tomasz Brożyna (iBanesto.com), Sławomir Kohut (Amoe e Vita), Marcin Lewandowski (Mikomax Browary Staropolskie), Zbigniew Piątek (Mróz), Marek Rutkiewicz (Cofidis), Piotr Wadecki (Domo), Zbigniew Spruch (Lampre).

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.