Said Aouita trenerem australijskich lekkoatletów

Australijski Instytut Sportu i Lekkoatletyki ogłosił, że zatrudnił byłego mistrza olimpijskiego Marokańczyka Saida Aouitę na stanowisku trenera biegaczy długodystansowych

Marokańczyk Said Aouita, mistrz olimpijski z Los Angeles na 5000 m, będzie trenował australijskich długodystansowców. Australijski Instytut Sportu i Lekkoatletyki (AIS) poinformował w środę o zatrudnieniu byłego rekordzisty świata na 1500, 2000, 3000 i 5000 m. Niewiele brakowało, by wielki mistrz, który zdominował bieżnie w latach osiemdziesiątych, nie dostał pracy w Australii. Marokańscy trenerzy i działacze twierdzili, że twierdzenia Aouity, że trenował lekkoatletów, którzy zdobyli 3 złote medale olimpijskie i ustanowili 5 rekordów świata, są wyssane z palca. Nowy trener Australijczyków uważa, że wrogowie w rodzimej federacji próbuję zdezawuować jego zasługi, ponieważ obawiają się, że chce on przejąć władzę w marokańskiej lekkoatletyce.

Szef szkolenia AIS, Kenneth Connor, wyjaśnił, że Aouita nigdy nie twierdził, że doprowadził Hichama El Geurrouja do wicemistrzostwa olimpijskiego. - Nigdy nie mówił, że trenował największych marokańskich biegaczy - stwierdził Connor. - Prawdą jednak jest, że dostrzegł wielki talent u kilku biegaczy i pomógł im rozwijać karierę.

Aouita obejmie nowe stanowisko za dwa tygodnie.

Copyright © Agora SA