Dwaj giganci chcą utalentowanego obrońcę. Mogą wpłacić gigantyczną klauzulę odstępnego

Młody, utalentowany obrońca Nuno Mendes znalazł się na celowniku gigantów. Wkrótce mają o niego walczyć Manchester United i Liverpool.

Szykuje się spektakularny hit w lidze angielskiej. Manchester United kontra Liverpool. Tym razem nie chodzi o mecz, ale o rywalizację dwóch czołowych angielskich zespołów o utalentowanego portugalskiego obrońcę. 

Sporting nie zejdzie z ustalonej ceny

Zdaniem dziennika "A Bola" angielskie zespoły będą chciały sfinalizować zakup Portugalczyka już w letnim okienku transferowym. A wtedy uruchomi się klauzula wykupu Nuno Mendesa, która opiewa na zawrotną kwotę prawie 70 milionów euro.

Zobacz wideo

Na przeszkodzie angielskim potentatom mogą jednak stanąć szefowie klubu ze stolicy Portugalii. Wartość rynkowa obrońcy jest znacznie niższa, portal transfermarkt.pl wycenia go w granicach 17 mln euro, ale dziennikarze donoszą, że Sporting ceni piłkarza znacznie wyżej i nie ma zamiaru negocjować. Klub puści piłkarza prawdopodobnie dopiero po wpłaceniu klauzuli. 

Juergen Klopp odejdzie z Liverpoolu? Klub ma już potencjalnego następcęJuergen Klopp odejdzie z Liverpoolu? Klub ma już potencjalnego następcę

Młody obrońca już niedługo zadebiutuje w kadrze Portugalii

Nuno Mendes to portugalski lewy obrońca, na co dzień występuje w Sportingu. Młody wychowanek lizbończyków stał się podstawowym elementem drużyny prowadzonej przez Rubena Amorima. Boczny defensor w obecnym sezonie rozegrał 24 spotkania we wszystkich rozgrywkach. Bilans 18-latka w tym sezonie to jeden gol i dwie asysty. Mendes wystąpił również w czterech spotkaniach w kadrze narodowej Portugalii do lat 21. Zdaniem portugalskich mediów już niedługo otrzyma powołanie do dorosłej reprezentacji.