Gwiazda sportu wypaliła: Mam oko na Igę Świątek. Od razu weszłam na jej Instagram

Amerykańska gwiazda sportu jest pod wielkim wrażeniem Igi Świątek. Mikaela Shiffrin, jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w narciarstwie alpejskim przyznała się, że od kilku miesięcy śledzi poczynania polskiej tenisistki.

Mikaela Shiffrin mimo swoich 26-lat jest już prawdziwą ikoną narciarstwa alpejskiego. Amerykańska zawodniczka może pochwalić się bardzo bogatym sportowym portfolio, posiada już na koncie m.in. dwa złote medale olimpijskie, sześciokrotnie została mistrzynią świata, a trzykrotnie zdobyła "Kryształową Kulę". W zawodach Pucharu Świata wygrała 69 razy. W ostatnich miesiącach mistrzyni dużą uwagę skupia na fantastycznej grze polskiej tenisistki. Jak sama przyznała w wywiadzie udzielonym CNN, jest pod ogromnym wrażeniem gry Igi Świątek.

Zobacz wideo

Mam na Świątek oko - powiedziała Shiffrin w wywiadzie telewizyjnym

Amerykanka powiedziała, że od czasu wygrania w zeszłym roku przez Polkę turnieju wielkoszlemowego we French Open cały czas śledzi poczynania naszej zawodniczki. - Oglądałam ją podczas Rolanda Garrosa i od tego czasu mam na nią oko - zaznaczyła na wstępie. - Oczywiście od razu weszłam na jej Instagram i śledziłam wszystkie jej treningi - dodała Shiffrin w wywiadzie, który został nagrany przed weekendowymi zawodami Pucharu Świata w Jasnej na Słowacji, o czym wspomina sport.interia.pl.

Amerykanka w rozmowie z Christiną Macfarlane, przeprowadzoną z okazji Dnia Kobiet, podkreśliła znaczenie wzajemnego wspierania się kobiet. - Za każdym razem, gdy sportowiec jednej dyscypliny rozpoznaje sportowca z innej, jest to naprawdę fajne, ponieważ daje większą więź w świecie sportu, nie chodzi o konkurowanie jednego sportu z drugim. Wszyscy jesteśmy sportowcami i wiemy, jak trudno dostać się na szczyt nie tylko w naszej dyscyplinie, ale w ogóle w sporcie - mówiła Shiffrin.

Przy okazji wspomniała, że obserwuje Igę Świątek i cały czas zastanawia się, czy nie powinna brać z niej dobrego przykładu. - To jak ona się spełnia i uprawia sport, i ciężko pracuje. To właśnie jest najważniejsze. Mam nadzieję, że będzie w stanie robić tak dalej, a wydaje się, że ona już ma takie nastawienie. Trudno jest jednak to utrzymać, zwłaszcza gdy już zaczynasz odnosić sukcesy - stwierdziła utytułowana narciarka.

Iga Świątek gra ze swoją idolką. Gdzie i kiedy obejrzeć mecz? [TRANSMISJA TV]Iga Świątek gra ze swoją idolką. Gdzie i kiedy obejrzeć mecz? [TRANSMISJA TV]

Kto z kogo czerpie inspirację? Obie zawodniczki są pełne uznania dla rywalki 

Pod koniec lutego polska tenisistka w rozmowie z Tennis.com przyznała, że wzoruje się na Shiffrin - Jest dobrym wzorem do naśladowania i naprawdę ją szanuję - powiedziała wówczas Iga Świątek o dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej w narciarstwie alpejskim. Shiffrin nie pozostała jej dłużna i odpowiedziała najlepszej polskiej tenisistce za komplement, publikując na Twitterze wpis.

Narciarka wróciła wspomnieniami do turnieju Rolanda Garrosa, nazywając go w wykonaniu Świątek "niesamowitym". Po czym Shiffrin dodała: "To było ogromne świadectwo twojego własnego męstwa fizycznego plus psychicznego. Wiele nauczyłam się, obserwując twoją grę i opanowanie podczas meczu. Z mojej perspektywy gra mentalna zawsze idzie w parze ze wzlotami i upadkami. Nie zapominaj, że to także część życia" - napisała w zeszłym miesiącu jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w narciarstwie alpejskim.

Ciekawe przesłanie mistrzyni dla Igi: Więcej można nauczyć się z porażek

Amerykańska zawodniczka doskonale wie, jak wiele znaczą oczekiwania ze strony fanów. Zdecydowała się na kilka rad dla swojej młodszej koleżanki z Polski. - Czasami poczujesz, że świat oczekuje od ciebie, że będziesz mieć tylko dobre dni i wszystko będziesz wygrywać, nie rozumiejąc, ile potrzeba, aby wygrać jeden mecz, nie mówiąc już o każdym - dodała sportsmenka. Dyskusja zakończyła przesłaniem do Igi Świątek, że zdecydowanie więcej można nauczyć się z porażek niż zwycięstw.

Czy w środę amerykańska gwiazda będzie kibicowała Polsce, kiedy Iga Świątek będzie grała w III rundzie turnieju WTA 1000 w Dubaju (spotkanie o godz. 16.00) ze swoją idolką Hiszpanką Garbine Muguruzą? Po wcześniejszych wpisach i wywiadzie udzielonym w telewizji CNN polscy kibice zapewne nie mają wątpliwości, że tak będzie.

Więcej o: