ŁKS ma nowego trenera. Klub postawił mu jeden cel do realizacji

Ireneusz Mamrot został nowym trenerem piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego. Asystentem drużyny będzie Adrian Siemieniec, a sztab szkoleniowy ŁKS-u uzupełnią znani kibicom: Marcin Pogorzała (drugi trener) i Jacek Janowski (trener bramkarzy).

Ireneusz Mamrot zastąpił Wojciecha Stawowego na stanowisku pierwszego trenera piłkarzy ŁKS - poinformował łódzki klub. Dotychczasowy szkoleniowiec zrezygnował z pracy po remisie 2:2 w derbach z Widzewem. Trzecie miejsce zespołu w tabeli I ligi i słaba forma na stracie rundy wiosennej nie spełniły oczekiwań zarządu. W ośmiu ostatnich spotkaniach "ełkaesiacy" zdobyli zaledwie pięć punktów. Czarę goryczy przelał uratowany w ostatnich minutach spotkania punkt w derbach Łodzi. Stawowy rozstał się z ŁKS-em na mocy porozumienia stron.

Zobacz wideo Trzy drużyny spadły z ekstraklasy. "Przyszli za późno. Chory organizm"

Cel pozostał ten sam: Awans do elity

Nowy trener ma odbudować zespół, który jesienią był rewelacją początku pierwszoligowych rozgrywek. Przed Mamrotem został jasno postawiony cel: wywalczenie awansu do ekstraklasy. Były opiekun piłkarzy Arki Gdynia i Jagiellonii Białystok wraz ze swoim asystentem Adrianem Siemieńcem związali się z ŁKS-em umową obowiązująca do czerwca 2022 roku. "Panowie, trzymamy za Was mocno kciuki!" - czytamy na oficjalnej stronie łódzkiej drużyny.

Największe sukcesy odniósł z Jagiellonią

Dla 50-letniego Mamrota ŁKS będzie czwartym klubem na szczeblu centralnym, w którym będzie pełnił rolę pierwszego trenera. W początkach kariery prowadził Polonię Trzebnica i Wulkan Wrocław. Potem przeniósł się do Chrobrego Głogów, skąd - po siedmiu udanych latach pracy - przeniósł się do Jagiellonii Białystok, w której zastąpił Michała Probierza.

Z białostockim klubem świętował największe sukcesy. W pierwszym sezonie pracy zdobył wicemistrzostwo kraju, rok później awansował z Jagiellonią do finału Pucharu Polski, gdzie jego zespół przegrał 0:1 z Lechią Gdańsk. Z żółto-czerwonymi Ireneusz Mamrot rozstał się w grudniu 2019 roku, a jego finalny bilans spotkań z białostockim klubem to 108 spotkań - w tym 51 zwycięstw, 23 remisy i 34 porażki. Kolejnym klubem w jego trenerskim CV była Arka Gdynia, z którą rozstał się w grudniu ubiegłego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.