Sensacyjna zmiana trenera w ŁKS-ie po meczu z Widzewem. Stawowy zwolniony

Wojciech Stawowy nie jest już trenerem ŁKS-u Łódź. Jego miejsce zajmie 50-letni Ireneusz Mamrot, były szkoleniowiec Arki Gdynia - informuje portal lodz.wyborcza.pl.
Zobacz wideo

Początkowo nic nie wskazywało na potrzebę zmiany szkoleniowca. Drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego bardzo dobrze rozpoczęła rozgrywki I ligi. Cel był jasny - powrót do ekstraklasy. Sytuacja uległa zmianie pod koniec zeszłego roku, drużyna popadła w kryzys, grała znacznie poniżej oczekiwań zarówno zarządu jak i kibiców. W ośmiu ostatnich spotkaniach "ełkaesiacy" zdobyli zaledwie pięć punktów. 

Remis z Widzewem zdecydował o losie Stawowego

O zmianie szkoleniowca zadecydował derbowy mecz z Widzewem. Padł remis 2:2, a podopieczni Wojciecha Stawowego zapewnili sobie jeden punkt, zdobywając bramkę na pięć minut przed końcem spotkania. - Po tym meczu strony rozwiązały umowę. 55-letni trener rozstał się z ŁKS-em na mocy porozumienia stron. Wraz z nim z klubu odchodzi także jego asystent – Roland Thomas - czytamy na oficjalnej stronie łódzkiego klubu. - Trenerze, dziękujemy za całą pracę wykonaną od pierwszego dnia pobytu przy al. Unii 2. Życzymy powodzenia w realizacji kolejnych zawodowych wyzwań! - poinformował klub.

Ireneusz Mamrot już jedzie do Łodzi

Nowym trenerem ŁKS-u będzie 50-letni Ireneusz Mamrot, były szkoleniowiec Arki Gdynia - informuje portal lodz.wyborcza.pl. Przed następcą Stawowego będzie postawione trudne zadanie. Obecnie ŁKS zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Taka pozycja na koniec sezonu nie gwarantuje sukcesu, bezpośrednio awansują dwie pierwsze drużyny w tabeli, klub z trzeciego miejsca będzie musiał walczyć o awans w barażach. Jego następcą, jeszcze dziś zostanie Ireneusz Mamrot, który jest już w drodze do Łodzi.

Wojciech Stawowy pracę przy al. Unii rozpoczął niemal dziesięć miesięcy temu. W maju zeszłego roku zastąpił Kazimierza Moskala w roli pierwszego szkoleniowca ŁKS-u. Postawiono przed nim zadanie, by jak najlepiej przygotował drużynę do wznowienia rozgrywek PKO Ekstraklasy po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.