Trwa sprzedaż biletów na Euro-American Challenge na Stadionie Narodowym

Trwa sprzedaż biletów na wyjątkowy mecz futbolu amerykańskiego, podczas którego zmierzą się drużyny z Europy i USA. Organizatorzy spodziewają się, że na rodzinny piknik i mecz 1 września przyjdzie nawet 40 tysięcy widzów. Mecz będzie też transmitowany na żywo w TVP Sport.

Niskie ceny biletów oraz atrakcje dla dzieci podczas pikniku przed meczem mają zachęcić warszawiaków, by w ostatnią sobotę wakacji po raz kolejny poddać się sportowym emocjom na największej arenie sportowej w Polsce. Na stronie portalu Eventim.pl najtańsze bilety normalne są dostępne już za 25 złotych, rodzinne za 15 złotych, a grupowe za 12 złotych i 50 groszy.

Organizatorzy liczą, że 1 września padnie nowy rekord frekwencji kibiców na meczu futbolu amerykańskiego. Finał polskiej ligi futbolu amerykańskiego 15 lipca na Stadionie Narodowym obejrzało 23 tysiące osób. Po raz pierwszy futbol amerykański będzie transmitowany przez publiczną telewizję - mecz będzie można obejrzeć na żywo w TVP Sport oraz podczas powtórek na TVP 1.

- Bilety w atrakcyjnych cenach oraz transmisja telewizyjna to najlepszy sposób, by pokazać futbol amerykański na najwyższym światowym poziomie jak największej grupie osób - powiedział Jacek Śledziński, organizator meczu i manager drużyny Warsaw Eagles. - Finał ligi pokazał, że ten sport cieszy się coraz większą popularnością, więc spodziewamy się nowego rekordu 40 tysięcy widzów - dodał.

Euro-American Challenge to mecz między reprezentacjami z USA i Europy, w których składzie znajdują się zawodnicy amerykańskiej Football Championship Subdivision oraz europejskich drużyn z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwecji, Turcji, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Czech, Szwajcarii i Francji. Nie zabraknie też zawodników z Polski, którzy zostali wyselekcjonowani podczas specjalnej sesji treningowej 11 sierpnia.

Mecz rozpocznie się o godzinie 16, ale na trzy godziny wcześniej widzowie będą mogli poznać atmosferę pikniku przed meczem, nazywanego po angielsku tailgate. Oprócz atrakcji dla dzieci i typowo amerykańskiej kuchni, dla uczestników pikniku zaśpiewają polscy artyści, w tym Patrycja Kazadi.

Szczegółowe informacje o meczu Europa kontra Ameryka dostępne są w internecie na stronie Euro-American.pl oraz na portalu Facebook.