Zakres współpracy obejmuje pakiet działań sportowych, organizacyjnych i wizerunkowych, koncentrując się zarówno na rywalizacji na najwyższym światowym poziomie, jak i na projektach rozwojowych skierowanych do młodych zawodników.
Nowa umowa wprowadza Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich oraz Program Rozwoju Snowboardu Alpejskiego i Freestyle’u, których celem jest popularyzacja tych dyscyplin w Polsce oraz budowanie solidnych podstaw szkoleniowych dla dzieci i młodzieży.
Ponadto nadal będzie kontynuowany Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej "ORLEN Szukamy Następców Mistrza", a także Program Rozwoju Polskiego Narciarstwa Alpejskiego "PolSKI Mistrz".
Przez najbliższe cztery sezony ORLEN będzie głównym sponsorem czterech rozgrywanych w Polsce konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn, a także Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet, Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim oraz innych zawodów na szczeblu krajowym i międzynarodowym.
ORLEN zastrzegł także ujednolicenie zasad ekspozycji sponsorskiej na odzieży reprezentacyjnej i startowej. Koncern będzie jedynym partnerem eksponowanym na prawej piersi zawodników. Wprowadzane zmiany mają na celu zwiększenie przejrzystości komunikacji oraz poprawę estetyki wizerunku reprezentacji. Wybrani sportowcy będą również angażowani w działania marketingowe, a strony deklarują wspólną promocję sportu i aktywności fizycznej.
- Dzięki konsekwentnej pracy i stabilnemu wsparciu, Polski Związek Narciarski od lat przekłada swój rozwój na wymierne sukcesy medalowe na arenie międzynarodowej. W ORLENIE szczególnie zwracamy uwagę na szkolenie dzieci i młodzieży, bo tam rodzą się przyszli mistrzowie. Wspólnie realizujemy programy, takie jak „ORLEN Szukamy Następców Mistrza", które pozwalają identyfikować i rozwijać młode talenty, czego ostatnim przykładem jest Kacper Tomasiak – mówi Sylwia Snopkiewicz Dyrektor Wykonawcza ds. Sponsoringu ORLEN. – Naszym celem jest budowa spójnego systemu wsparcia, które towarzyszy zawodnikom i zawodniczkom na każdym etapie ich sportowej drogi.
- Przedłużenie i rozwinięcie współpracy z ORLENEM to dla polskiego narciarstwa gwarancja spokoju i stabilizacji, których potrzebujemy, by myśleć o kolejnych latach. Cieszy mnie, że nowa umowa kładzie tak duży nacisk na szkolenie młodzieży w biegach czy snowboardzie. Dla mnie osobiście to moment szczególny – kończąc swoją misję w Związku, mam ogromną satysfakcję, że zostawiam polskie narciarstwo w pełni zabezpieczone pod kątem finansowym i organizacyjnym. To solidny fundament dla moich następców. Razem z naszym Generalnym Sponsorem zbudowaliśmy system, dzięki któremu polskie sporty zimowe będą rosły w siłę przez kolejne lata – podkreśla Adam Małysz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.
Nowa umowa stanowi kontynuację wieloletniej współpracy ORLEN z Polskim Związkiem Narciarskim i jest kolejnym krokiem w realizacji strategii firmy, zakładającej wspieranie sportu jako istotnego elementu odpowiedzialności społecznej oraz budowania silnych, pozytywnych emocji wokół marki.
Materiał promocyjny PR marki Orlen