Kto awansuje do Ekstraklasy? Bukmacherzy ocenili szanse drużyn

W poprzednim sezonie do Ekstraklasy awansowały Miedź Legnica, Widzew Łódź oraz Korona Kielce. W tym roku rywalizacja o awans do elity jest równie zacięta, a końcówka sezonu zapowiada się bardzo ciekawie. Bukmacherzy STS, największej firmy bukmacherskiej w kraju, przeanalizowali, kto z grona 18 drużyn ma największe szanse na awans do piłkarskiej Ekstraklasy.

W sezonie 2022/23 podobnie, jak w poprzednim z pierwszej ligi awansują trzy drużyny. Obecnie na czele tabeli znajduje się Widzew Łódź z dorobkiem 59 punktów, drugie miejsce zajmuje Ruch Chorzów z 56 "oczkami", a podium zamyka Wisła Kraków, która traci do lidera 5 punktów. Sytuacja w pierwszoligowej tabeli nie jest jednak prosta, bowiem czwarta Bruk-Bet Termalica Nieciecza, z dorobkiem 52 punktów depcze po piętach Wiśle Kraków. W strefie barażowej znajdują się także Puszcza Niepołomice (52 pkt.) i Stal Rzeszów (46 pkt.). Walka o baraże zapowiada się bardzo ciekawie, bo zaraz za Puszczą i Stalą jest Arka Gdynia (44 pkt.), która również chce wrócić na najwyższy szczebel rozgrywkowy. 

Eksperci STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, przeanalizowali szanse drużyn będących w 1.Lidze i twierdzą, że największe prawdopodobieństwo awansu występuje w przypadku liderującego ŁKS-u Łódź.  Kurs na to, że łodzianie zdobędą tytuł mistrzowski 1.Ligi wynosi 1.20*, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 105 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Drugim największym pretendentem do awansu jest według bukmacherów Ruch Chorzów (kurs 1.40). Drużyną, która typowana jest jeszcze, jako ta, którą zobaczymy w przyszłym sezonie w Ekstraklasie jest Wisła Kraków (kurs 1.50)

Półfinały baraży odbędą się 7 czerwca 2023 roku, a finał zaplanowano na 10 lub 11 czerwca 2023 roku.

Szczegółowe przewidywania analityków można znaleźć na stronie sts.pl

*im niższy kurs, tym większe prawdopodobieństwo zdarzenia

** kursy aktualne na dzień 16.05.2023 r.

STS to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych podlega karze. Hazard może uzależniać. 18+