Wołodymyr Togoroi nie żyje. Zgłosił się jako ochotnik i zginął na froncie

Ukraiński pięściarz Wołodymyr Torogoi, który zgłosił się na ochotnika do obrony zagrożonych terytoriów, zginął w walkach w obwodzie donieckim. Kilka tygodni po 28. urodzinach stał się kolejną ofiarą rosyjskich okupantów.

Informację o śmierci Torogoia przekazał na Facebooku Ukraiński Związek Bokserski. "Z wielkim smutkiem informujemy, że Wołodymyr Togoroi, pięściarz z Czerniowiec, zginął w walkach z rosyjskimi najeźdźcami... Ku pamięci" - napisano.

Zobacz wideo "Na chwilę zawieszam rękawice na kołku. Nie będzie przeskakiwania z MMA do boksu"

Karolina WójcikWójcik skreślona przez UFC. A przecież wygrała. Dana White odmówił

Pożegnanie byłego ukraińskiego boksera

Były trener Togoroia z Czerniowiec Ołeksandr Pogodin również pożegnał byłego zawodnika. "Był bardzo miłym, spokojnym, dobrze wychowanym i szczerym chłopcem. Prawdziwym mężczyzną. Często do niego dzwoniłem, po przegranych walkach był zły tylko na siebie. Zawsze z jakiegoś powodu chciałem go wspierać" - mówił w nagraniu zamieszczonym na stories.

Post żegnający Torogoia zamieszczono również na stronie internetowej Czerniowieckiego Liceum nr 12, do którego uczęszczał. "W bitwie w obwodzie donieckim nasz absolwent z 2011 roku Wołodymyr Torogoi oddał życie za Ukrainę. Człowiek światła, przyzwoitości, odpowiedzialności i dobroci. Człowiek, który na zawsze pozostanie w naszych sercach! Człowiek, który na zawsze pozostanie bohaterem naszej Ukrainy!" - napisano.

Ukraińskie media jak dotąd nie podały informacji na temat okoliczności śmierci byłego pięściarza. Wiadomo, że Torogoi był dowódcą 20. oddzielnej brygady specjalnego przeznaczenia. Takie brygady w ukraińskiej armii należą do formacji przygotowujących się do operacji specjalnych. Media nie przekazały również żadnych informacji na temat poczynań bokserskich Torogoia czy jego ewentualnych sukcesów.

Britain Boxing Fury WhyteFury wraca i wyzywa Dereka Chisorę od tchórzy

Inni bokserzy, którzy zginęli podczas wojny

Wołodymyr Togoroi nie jest pierwszym byłym pięścierazem, który zginął podczas walk z rosyjskimi wojskami. Na początku czerwca życie na froncie stracił Jarosław Rudych, który od 2014 r. służył w Siłach Zbrojnych Ukrainy. Kilka tygodni wcześniej zginął Oleg Prudky, wielokrotny mistrz Ukrainy w boksie.

Więcej o: