Medaliści olimpijscy zamknięci w ośrodku pod Moskwą. Putin panicznie boi się wirusa

Władimir Putin spotka się z olimpijczykami z Pekinu - ponformowała agencja TASS. Sportowcy zobaczą się z przywódcą Rosji na Kremlu 26 kwietnia. Wcześniej zostali zamknięci w ośrodku pod Moskwą z powodu koronawirusa.

Informację o spotkaniu Putina ze sportowcami potwierdził w piątek rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow. — To prawda, prezydent spotka się z uczestnikami Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 26 kwietnia — mówi, cytowany przez państwową agencję TASS.

Zobacz wideo Polski pięściarz opowiada o walce z Whytem i sparingach z Furym. "Bawił się ze mną"

Sportowcy przebywają obecnie w ośrodku pod Moskwą. Wszystko przez koronawirusa, którego Putin panicznie się boi. Świadczą o tym zdjęcia ze spotkania w lutym z Emmanuelem Macronem, którego prezydent Rosji przyjął przy niezwykle długim stole. Restrykcje zostały też zastosowane wobec rosyjskich olimpijczyków. Sportowcy przechodzą teraz izolacje, by móc przystąpić do spotkania z głową państwa. 

– W ostatnim czasie byłem ciągle zajęty. Teraz tu odpoczywam i mogę się wreszcie wyspać – mówi, cytowany przez sport24.ru Nikita Kacałapow. Rosyjski łyżwiarz opowiedział o warunkach, w jakich spędza izolację. – Kilka godzin dziennie trenujemy. Resztę czasu przeznaczamy na seriale i filmy. Oprócz tego słucham muzyki i układam choreografię do kolejnych występów – dodał. 

Rosjanie na ostatnich Zimowych Igrzyskach Olimpijskich zdobyli sześć złotych medali, 12 srebrnych i 14 brązowych. W klasyfikacji medalowej uplasowali się na dziewiątej pozycji. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA