Znaleziono 500-kilogramowy niewybuch na stadionie. Niedawno grały na nim dzieci

Stadion Desny Czernihów, który został zdewastowany w ataku rosyjskich wojsk, mógł zostać doszczętnie zniszczony. A to za sprawą potężnego niewybuchu, który został w porę odnaleziony.

Wojna w Ukrainie trwa już od niemal dwóch miesięcy. Przez cały ten czas zniszczonych zostało mnóstwo budynków, w tym również cywilnych. Ucierpiały urzędy, przedsiębiorstwa i strategiczne miejsca ukraińskich władz. Przed atakami wojsk Władimira Putina nie uchroniły się również obiekty sportowe, takie jak chociażby stadion klubu Desna Czernihów.

Zobacz wideo Arabia Saudyjska w teorii najłatwiejszym rywalem Polaków. Ale wcale nie będzie łatwym

Stadion Desny Czernihów niemal doszczętnie zniszczony

Choć w wyniku ostrzałów stadion uległ poważnym zniszczeniom, przedstawiciele obiektu przynajmniej w pewnym stopniu starają się przywrócić na nim stan sprzed wojny. Na dowód tego 16 kwietnia zorganizowano tam mecz z udziałem dzieci, które grały na niezniszczonej części murawy.

Rzecz jasna odbudowa obiektu po tak poważnych zniszczeniach nie będzie ani łatwym, ani szybkim zadaniem. Niemniej jednak pracownicy Desny Czernihów wierzą w to, że najgorsze jest już za nimi, a rosyjska ofensywa nie zdecyduje się na kolejne ataki i w ten sposób oszczędzi to, co zostało z obiektu.

Ogromny niewybuch na stadionie Desny Czernihów

Kilka dni po organizacji meczu z udziałem dzieci dokonano wstrząsającego okrycia. Pod gruzami na stadionie znaleziono ogromy, 500-kilogramowy niewybuch, którym była radziecka bomba lotnicza FAB-500. Szef Czernihowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Wiaczesław Chaus potwierdził, że potężny ładunek został znaleziony w odpowiednim czasie, zanim doszłoby do wybuchu.

Azpilicueta starł się z fanem tuż po meczu z Arsenalem. Tuchel: Rozumiem kibicaAzpilicueta starł się z fanem tuż po meczu z Arsenalem. Tuchel: Rozumiem kibica

Pomimo tragicznych wydarzeń w Czernihowie w ostatnim tygodniach, klub dostał również nieco pozytywnych wieści. Władze miasta rozpoczęły rozmowy na temat odbudowy obiektu im. Jurija Gagarina. Niewykluczone, że środki na ten cel przekaże m.in. Borussia Dortmund.

Desna zakończyła rundę jesienną na siódmym miejscu. Dwa lata temu, choć nie na tym obiekcie, klub występował w europejskich pucharach. Na przestrzni lat stadion przechodził kolejne renowacje. Ostatnie z nich zaledwie kilka lat temu, aby dostosować obiekt do wymogów UEFA.

Więcej o: