Pluszczenko zawzięcie stoi po stronie Putina. "Zrobiono im pranie mózgu"

Gabriella Papadakis, pięciokrotna mistrzyni świata par tanecznych w łyżwiarstwie figurowym, otwarcie poparła wykluczenie z niedawno zakończonych MŚ zawodników z Rosji. Utytułowanej zawodniczce w skandalicznych słowach odpowiedział Jewgienij Pluszczenko, dwukrotny mistrz olimpijski.

Kilka dni temu we francuskim Montpellier odbyły się mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym. Podczas zawodów we Francji zabrakło zawodników z Rosji. Zostali oni wykluczeni z międzynarodowej rywalizacji po inwazji rosyjskich wojsk na Ukrainę. To wielkie upokorzenie dla całego kraju, gdyż Rosjanie są od lat potęgą w tej dyscyplinie sportu.

Zobacz wideo Kijów. Kliczko: Pocisk spadł obok szkoły i przedszkola

Skandaliczne słowa Jewgienija Pluszczenki po mistrzostwach świata. "Zrobiono im pranie mózgu"

Nie brakuje jednak głosów, że było to jedyne słuszne rozwiązanie, jakie Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) mogła znaleźć w zaistniałej sytuacji. Utytułowana zawodniczka z Francji, Gabriella Papadakis, otwarcie stwierdziła, że wykluczenie Rosjan z MŚ wszystkim wyszło na dobre. I nie chodzi o utratę poważnych konkurentów w walce o medale. 

"Stracili dużo zaufania innych łyżwiarzy z powodu sytuacji na Ukrainie i stosowania dopingu. Patrzy się na nich krzywo, a bez nich jest mniej napięcia" - stwierdziła mistrzyni olimpijska z Pekinu, której słowa cytuje portal fs-gossips.com. 

Na słowa francuskiej mistrzyni szybko odpowiedział Jewgienij Pluszczenko. Mistrz olimpijski z Turynu 2006 i Soczi 2014 udzielił skandalicznej wypowiedzi. 

"Zrobiono im pranie mózgu jednostronną narracją, że Rosja i my wszyscy jesteśmy źli. Potrzeba czasu, aby ludzie zmienili swój światopogląd" - stwierdził 39-latek, którego słowa cytuje portal sport-express.ru. "Mistrzostwa Świata bez rosyjskich łyżwiarzy są niekompletne" - kontynuował. Na zakończenie swojej wypowiedzi Pluszczenko dodał jeszcze, że "Silnych zawsze się obawiano i traktowano z uprzedzeniami".

To już nie pierwsza szokująca wypowiedź byłego rosyjskiego mistrza. Pluszczenko wcześniej otwarcie poparł Władimira Putina. Skrytykował także ISU za decyzję o wykluczeniu rosyjskich zawodników z mistrzostw świata. 

Pod nieobecność rosyjskich łyżwiarzy, w Montpellier najlepsi okazali się Japończycy. Reprezentanci tego kraju zwyciężyli w klasyfikacji medalowej. Zdobyli cztery krążki, w tym dwa złote. 

Więcej o: