Załamana Ukrainka wycofuje się z igrzysk. Jej ojciec trafił do rosyjskiej niewoli

Ukrainka Anastazja Laletina, która miała wystartować w biegu narciarskim na 10 kilometrów, wycofała się z zimowych igrzysk paraolimpijskich w Pekinie. Wszystko przez tragedię, jaka spotkała jej ojca w trakcie rosyjskiej agresji na Ukrainę.

- Anastazja Laletina jest zdruzgotana i nie może wziąć udziału w igrzyskach. Udzielana jest jej pomoc lekarza - powiedziała rzecznika reprezentacji paraolimpijskiej Ukrainy, Natalia Harach. Ukraińską biegaczkę spotkał rodzinny dramat.

Zobacz wideo "Mam dreszcze". Ukraiński piłkarz reaguje na decyzję Polaków [SPORT.PL LIVE #16]

Od dwóch tygodni w Ukrainie trwa wojna spowodowana rosyjską agresją na ten kraj. Laletina mieszka we wschodniej części Ukrainy, a konkretnie w Charkowie. Miasto od początku wojny jest ostrzeliwane przez rosyjskie wojska.

Fortel Rosji w walce z FIFA i UEFA. Zwróciła się przeciwko Białorusi?Fortel Rosji w walce z FIFA i UEFA. Zwróciła się przeciwko Białorusi?

W trakcie obrony ojczyzny w dramatycznej sytuacji znalazł się ojciec Laletiny, który służy w ukraińskiej armii. Ojciec zawodniczki wpadł do rosyjskiej niewoli. - Jest bity i poniżany - powiedziała Harach, która przekazała informację o wycofaniu zawodniczki.

Ukraińska paraolimpijka wycofała się ze startu

Mimo tragedii w ojczyźnie ukraińscy sportowcy zdecydowali się na start na igrzyskach paraolimpijskich. I radzą sobie znakomicie. Na razie Ukraina zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Sportowcy z tego kraju zdobyli łącznie 19 medali, na co złożyło się sześć złotych, osiem srebrnych i pięć brązowych krążków.

Od Ukraińców lepsi są jedynie Chińczycy, którzy zdobyli 32 medale i Kanadyjczycy, którzy mają ich 16. Ci drudzy wyprzedzają Ukrainę tylko dlatego, że zdobyli o jeden złoty krążek więcej.

Siatkarze VC Barkom-KazhanyUkraiński klub miał zagrać w polskiej lidze. Praktycznie przestał istnieć

W igrzyskach paraolimpijskich nie biorą udziału sportowcy z Rosji i Białorusi. Chociaż początkowo zdecydowano, że będą startować bez własnych flag i hymnów, to po międzynarodowych protestach decyzja została zmieniona.

Więcej o: