Szokujące obrazki z Kijowa. Mistrz olimpijski pokazał swoją halę

Co za koszmar! Ukraiński medalista olimpijski Żan Bełeniuk pokazał, jak wygląda zniszczona hala sportowa, w której zaczynał sportową karierę. Przekazał także krótką wiadomość do rosyjskich sportowców.

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Wojsko rosyjskie cały czas ostrzeliwują obiekty cywilne w wyniku czego giną cywile. W ostatnich dniach głównymi celami bombardowań i rakiet były Charków oraz Mariupol, czyli miasta znajdujące się we wschodniej części kraju. Cały czas trwają także ostrzeliwania Kijowa, czego dowodem jest nagranie opublikowane przez ukraińskiego olimpijczyka. 

Zobacz wideo Kliczko walczył przez całe życie. "Teraz chwycił za broń i stanął do obrony Kijowa"

Żan Bełeniuk pokazuje zniszczenie Kijowa 

Żan Bełeniuk to urodzony w Kijowie Ukrainiec, który posiada także rwandyjskie korzenie. Zapaśnik jest jednym z bardziej utytułowanych sportowców z tego kraju w ostatnich latach. W 2016 roku zdobył srebrny medal na IO 2016 w Rio de Janeiro, a cztery lata później zdobył złoto na IO 2020 w Tokio. W międzyczasie Bełeniuk uzyskał mandat deputowanego do Rady Najwyższej Ukrainy.

Xavi o HaalandzieErling Haaland coraz bliżej FC Barcelony? Wymowne słowa Xaviego

Zgodnie z prezydenckim dekretem Bełeniuk, podobnie jak każdy mężczyzna w wieku 18-60 lat, nie może opuszczać kraju. Zapaśnik przebywa w Kijowie i cały czas aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Na jednym z najnowszych filmów widać skalę zniszczeń stolicy Ukrainy.

Bełeniuk nagrał kompletnie zniszczoną halę sportową, w której stawiał pierwsze kroki w karierze i dodał wymowny komentarz: "Grałem w tej hali w koszykówkę. Życzę wszystkim sportowcom z Rosji, który milczą, a także tym upartym wspierającym działania Kremla, aby trenowali w takich warunkach przez całe życie! Nie zasługujecie na lepsze!"

Baner kibiców AtalantyInwazja Putina nie zniszczyła ich przyjaźni. Trzymają się razem nie tylko na transparencie

Więcej o: