Nie żyje Artem Pryimenko. Miał 16 lat. Bestialski atak Rosjan. "Zabili całą rodzinę"

Kolejna tragiczna wiadomość z frontu. W wyniku zbombardowiania miejscowości Sumy zginął Artem Pryimenko, 16-letni mistrz Ukrainy w sambo.

Po kilku latach zamrożonej wojny, Rosjanie znów w otwarty sposób zaatakowali Ukrainę. Już od dwóch tygodni wojsko Władimira Putina niszczy kolejne miasta i zabija ludność cywilną. We wtorek doszło do kolejnych ataków. Na północnym-wschodzie Ukrainy doszło do nalotu na miejscowość Sumy. W efekcie zbombardowania zginęło co najmniej 18 osób (niektóre źródła mówią o 21). Zginął też Artem Pryimenko, 16-letni mistrz Ukrainy w sambo, a wraz z nim jego rodzina, w tym dwaj młodsi bracia.

Zobacz wideo "Mam dreszcze". Ukraiński piłkarz reaguje na decyzję Polaków [SPORT.PL LIVE #16]

Sambo powstało sto lat temu w ZSRR, gdy opracowało system walki dla potrzeb Armii Czerwonej, który łączył elementy wielu dyscyplin i był skutecznym systemem walki wręcz. W skrócie: sambo zawiera techniki judo i elementy zapaśnicze. Dopiero od końcówki lat 60. sambo zaczęło być traktowane jako sport. Jednym z najsłynniejszych mistrzów sambo (w wersji bojowej) jest Fedor Jemieljanienko, legenda MMA i dawny czempion organizacji PRIDE.

Pryimenko to kolejny zamordowany ukraiński sportowiec. Międzynarodowa Federacja Piłkarzy Zawodowych (FIFPro) opublikowała na Twitterze poruszający wpis, w którym złożyła kondolencje rodzinom dwóch piłkarzy, którzy zginęli podczas wojny w Ukrainie. W wyniku agresji Rosji zmarli Witalij Sapyło i Dima Martynenko. Zginął także Jewhen Małyszew, młody ukraiński biathlonista

Sportowcy walczą na froncie

Nie brakuje ukraińskich sportowców, którzy walczą na froncie. Szczególnie bogatą reprezentacje mają pięściarze. I to z różnych pokoleń. Mundur założyli m.in. Ołeksander Usyk i Wasyl Łomaczenko, wybitni zawodnicy. Natomiast Kijowa bronią bracia Kliczko.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.