Jewhen Zvonok zginął w bombardowaniu. Ciało znaleziono po czterech dniach

Jewhen Zvonok nie żyje. 22-letni utalentowany kickbokser zginął w trakcie bombardowanie Czernichowa. Jego ciało znaleziono dopiero po czterech dniach od śmierci.

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainie. Z dnia na dzień zwiększa się liczba ofiar bandyckich działań rosyjskich wojsk. Jak przekazała Narodowa Federacja Kickboxingu Ukrainy WAKO, podczas bombardowania Czernichowa (północ Ukrainy) zginął 22-letni kickbokser Jewhen Zwonok. 

Zobacz wideo Kliczko walczył przez całe życie. "Teraz chwycił za broń i stanął do obrony Kijowa"

22-letni kickbokser zginął. Był mistrzem Ukrainy

Młody sportowiec zdecydował się dołączyć do ukraińskich sił zbrojnych, aby bronić kraju przed rosyjską inwazją. Zvonok zginął 3 marca, ale jego ciało zostało znalezione pod gruzami zbombardowanej szkoły dopiero po czterech dniach

22-latek był jednym z najbardziej utalentowanych ukraińskich kickbokserów. Był mistrzem Ukrainy i srebrnym medalistą Pucharu Świata. - Przygotowywaliśmy się do rywalizacji w międzynarodowych zawodach, a pod koniec marca w Odessie miał uczestniczyć w mistrzostwach Ukrainy - zdradził jego trener Siergiej Łysiuk. 

Zvonok to nie jedyny ukraiński sportowiec, który zginął w wyniku działań rosyjskich wojsk. Wcześniej informowaliśmy m.in. o śmierci utalentowanego ukraińskiego koszykarza Bohdana Popovy czy 21-letniego piłkarza Karpatów Lwów Witalija Sapyło. Podczas pełnienia służby wojskowej zginął 19-latek Jewhen Małyszew, który był reprezentantem kraju w biathlonie. "Bohaterowie nie umierają" - podkreślono w poście na Facebooku, w którym ukraińska federacja żegna Małyszewa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.