High League 6. Co z walką Murański - Najman? Kiedy się odbędzie?

Gala High League 6 odbędzie się już 18 marca. W walce wieczoru ma dojść do starcia pomiędzy Jackiem Murańskim a Marcinem Najmanem. Czy ten pojedynek na pewno się odbędzie w związku z ostatnimi informacjami o śmierci Mateusza Murańskiego?

Gala High League 6 odbędzie się 18 marca w katowickim Spodku. W walce wieczoru dojdzie do długo wyczekiwanego starcia pomiędzy Jackiem Murańskim a Marcinem Najmanem. Maciej Szumowski, rzecznik federacji poinformował, że Najman nie otrzyma wynagrodzenia za walkę, jeśli potrwa ona mniej niż trzy minuty i ją przegra. - Nie wiem, czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale dla mnie to jest najważniejsza walka w życiu. Będę na nią tak przygotowany, co najmniej tak jak na pierwszą walkę z Przemysławem Saletą - powiedział Najman w rozmowie z kanałem "MMA - bądź na bieżąco".

Zobacz wideo Amadeusz Ferrari o pojedynku z Tomaszem Adamkiem: To byłaby jego największa wypłata, a dla mnie - zaszczyt

High League 6. Czy dojdzie do walki Murański - Najman po śmierci Mateusza Murańskiego? Brak informacji od federacji

8 lutego świat freak fightów pogrążył się w żałobie po tym, jak w mediach pojawiła się informacja o śmierci Mateusza Murańskiego w wieku 29 lat. - O zgonie poinformował członek rodziny, który nie mógł się dodzwonić do ofiary. Na miejsce zdarzenia pojechali funkcjonariusze i znaleźli ciało, wykonano czynności m.in. oględziny z udziałem biegłego, potwierdzono zgon bez udziału osób trzecich - przekazała "Super Expressowi" rzeczniczka prokuratury okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk.

Kondolencje rodzinie Mateusza Murańskiego złożył Marcin Najman w mediach społecznościowych. "Wielka tragedia, bo zawsze, gdy odchodzi tak młody człowiek, to jest wielka tragedia. Nie znam okoliczności tego, co się wydarzyło, natomiast dziś to jest nieważne. Na pewno nie tak miało się jego życie potoczyć" - napisał były pięściarz na Twitterze. W związku z tym wydarzeniem pojawia się pytanie - czy aby na pewno walka Murański - Najman się odbędzie?

W sieci pojawiły się spekulacje, że w związku ze śmiercią Mateusza Murańskiego pojedynek jego ojca z Marcinem Najmanem może się nie odbyć na gali High League 6. Na razie federacja, poza wysłaniem kondolencji rodzinie Mateusza, nie zabrała głosu ws. walki. Podobnie uczynił założyciel High League, czyli Malik Montana. Nie należy wykluczać, że oficjalne stanowisko federacji pojawi się przed lub w trakcie konferencji, która jest zaplanowana na 13 lutego i godz. 20:00.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.