Kiedy grają polscy siatkarze? Iran rywalem w ćwierćfinale Ligi Narodów [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Kiedy grają polscy siatkarze? Siatkarska reprezentacja Polski zagra z Iranem 21 lipca w ćwierćfinale Ligi Narodów. To jedyna drużyna, która pokonała Biało-Czerwonych w fazie grupowej rozgrywek. Gdzie i o której obejrzeć to spotkanie? Relacja na żywo dostępna w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Siatkarska reprezentacja Polski przeszła przez fazę grupową Ligi Narodów bez większych przeszkód. Zespół prowadzony przez Nikolę Grbicia wygrał 10 na 12 spotkań i zajął pozycję wicelidera tabeli. Pierwsze miejsce - zgodnie z regulaminem FIVB - zarezerwowane było dla Włochów jako organizatorów turnieju finałowego. Faza play-off Ligi Narodów potrwa od 20 do 24 lipca w Bolonii. 

Zobacz wideo Ukraińska drużyna ze Lwowa oficjalnie w PlusLidze. "Każda informacja o sporcie przyjmuje się ciszej niż w normalnych czasach, gdy nie było wojny"

Liga Narodów: Polska-Iran. Kiedy grają polscy siatkarze? Transmisja TV, stream online

Mecz reprezentacji Polski z Iranem w ćwierćfinale siatkarskiej Ligi Narodów odbędzie się 21 lipca o godz. 21:00. Transmisję wydarzenia będzie można oglądać na antenach TVP 2, TVP Sport i Eurosportu oraz na stronie spor.tvp.pl i w serwisie Eurosport Player. Relacja na żywo będzie dostępna w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. 

Siatkówka. Polska czeka na rewanż za Ligę Narodów i igrzyska

W niej zmierzy się osiem najlepszych drużyn poprzedniego etapu rozgrywek, a więc: Włochy, Polska, Stany Zjednoczone, Francja, Japonia, Brazylia, Iran oraz Holandia. Znamy też już pary ćwierćfinałowe siatkarskiej Ligi Narodów: 

  • Włochy - Holandia (20 lipca, godz. 21.00),
  • Polska - Iran (21 lipca, godz. 21.00),
  • Stany Zjednoczone - Brazylia (20 lipca, godz. 18.00),
  • Francja - Japonia (21 lipca, godz. 18.00).

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Reprezentacja Iranu to, obok Włochów, jedyna drużyna, która pokonała Biało-Czerwonych w fazie grupowej. Na otwarcie turnieju w Gdańsku nasi siatkarze przegrali 2:3 (25:21, 23:25, 22:25, 27:25, 7:15). Polacy popełniali w całym meczu koszmarnie dużo błędów - oddali rywalom aż 41 punktów, w tym 26 zagrywką. To coś, na co będzie musiał uczulić swoich zawodników Nikola Grbić.

Mecz ćwierćfinałowy będzie szansą na rewanż nie tylko za fazę grupową, ale też za porażkę na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Jeśli Polakom uda się pokonać rywali zagra w półfinale ze Stanami Zjednoczonymi lub Brazylią (obecny obrońca tytułu). W drugim półfinale zagra zwycięzca meczu Włochy - Holandia zagra z wygranym starcia Francja - Japonia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.