Baraż o Ekstraklasę: Korona Kielce-Chrobry Głogów. Gdzie oglądać? [Transmisja TV, stream online]

Korona Kielce i Chrobry Głogów zmierzą się w niedzielę 29 maja w barażu o Ekstraklasę. Zwycięstwo sprawi, że "Koroniarze" wrócą do elity po dwóch latach przerwy, natomiast zespół z Głogowa może dostać się do niej po raz pierwszy w historii. Gdzie oglądać to spotkanie? Transmisja TV, stream online.

Oba zespołowy pewnie poradziły sobie w półfinałach baraży. Korona Kielce pokonała u siebie Odrę Opole 3:0, a Chrobry Głogów wygrał na wyjeździe z Arką Gdynia 2:0. Biorąc pod uwagę pozycję w tabeli oraz rolę gości, głogowianie mieli dużo trudniejsze zadania niż "Koroniarze", ale dopiero bezpośrednie starcie zaplanowane na godz. 20:45 odpowie nam na pytanie, który z zespołów bardziej zasługuję na grę w Ekstraklasie?

Zobacz wideo Pudzianowski: Całe środowisko się ze mnie śmiało. Wiecie, co możecie zrobić?

Baraż o Ekstraklasę: Korona Kielce - Chrobry Głogów. Jak oba zespoły radziły sobie w minionym sezonie?

Faza zasadnicza I ligi zakończyła się w niedzielę 22 maja. Tę część zmagań Korona Kielce skończyła na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 56 punktów. Zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego w trakcie całego sezonu odnieśli 15 zwycięstw, zanotowali 11 remisów i zaznali 8 porażek. Z kolei Chrobry Głogów uplasował się na szóstej pozycji i zgromadził równe 50 punktów. Na ten wynik złożyło się 13 wygranych, 11 remisów i 10 porażek. Warto zauważyć, że oba zespoły zanotowały taki sam bilans bramkowy wynoszący +9, tylko że "Koroniarze" zdobyli o trzy bramki więcej od zawodników Ivana Djurdjevicia, ale pozwoli też rywalom na strzelenie trzech goli więcej od piłkarzy Chrobrego. 

W dwóch bezpośrednich meczach tych zespołów w sezonie zasadniczym dwukrotnie padł remis. Najpierw w Kielcach było 2:2, a następnie w Głogowie 1:1. To tym bardziej utrudnia wskazanie faworyta w zaplanowanym na 29 maja meczu, który zadecyduje o awansie jednej z ekip do Ekstraklasy. Bezpośredni awans wywalczyły już Miedź Legnica (powrót do elity po dwóch latach i drugi awans w historii), a także Widzew Łódź, na którego ponowną grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Łodzi czekano aż osiem lat. 

Baraż o Ekstraklasę: Korona Kielce - Chrobry Głogów. Gdzie oglądać? Transmisja TV, stream online

Mecz barażowy pomiędzy Koroną Kielce a Chrobrym Głogów zostanie rozegrany w niedzielę 29 maja o godz. 20:45. Transmisja TV tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport Extra. Dostępny będzie także stream online na platformie Polsat Box GO. Zapraszamy również do śledzenie relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.