Ile zarabia Robert Lewandowski w Bayernie? Czy byłoby go stać na kupno choćby Legii Warszawa?

Robert Lewandowski to jeden z najlepiej zarabiających piłkarzy Bayernu Monachium. Jego pensja wynosi około 23 milionów euro za rok gry, choć niektóre źródła podawały kwotę nawet 24 mln. Co może kupić za tak olbrzymie zarobki? Wystarczy mu 12 miesięcy, aby móc kupić całą Legię Warszawa.

W ostatnich tygodniach przyszłość Roberta Lewandowskiego to jeden z najgorętszych tematów w piłce nożnej. Zagraniczne media najczęściej wiążą Polaka z FC Barceloną. Władze Bayernu Monachium zapewniają jednak, że nie zamierzają oddawać najbardziej bramkostrzelnego napastnika. O tym, jaka przyszłość czeka 33-letniego kapitana reprezentacji Polski, powinniśmy dowiedzieć się w najbliższych miesiącach. 

Zobacz wideo Największa siła Meksyku? Polska może mieć kłopoty na MŚ

Robert Lewandowski jednym z najlepiej opłacanych. Co z kontraktem Polaka?

Robert Lewandowski trafił do Bayernu Monachium w 2014 roku. Do klubu dołączył na zasadzie wolnego transferu. Jego pierwszy kontrakt obowiązywał do końca 2019 roku, a Polak zarabiał na nim 11 milionów euro rocznie. Następnie w 2016 roku przedłużono go do 2021 roku, aż w końcu w 2018 roku ustalono warunki bieżącej umowy, która wygasa z końcem czerwca 2023 roku. Wprost proporcjonalnie do czasu rosła też pensa napastnika. Obecnie może on liczyć na pensję w wysokości ok. 23 mln euro brutto. 

Więcej treści sporotwych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na pensję podobną do tej, jaką otrzymuje Lewandowski, może liczyć zaledwie dwóch piłkarzy Bayernu Monachium - Thomas Mueller i Manuel Neuer. Pierwszy z nich przedłużył już umowę z Bawarczykami, a niemiecki bramkarz jest na ostatniej prostej. Jedynym piłkarzem, który wciąż tego nie uczynił, jest właśnie Polak.

W przeszłości władze Bayernu zapewniały, że podejmą rozmowy z Polakiem wiosną bieżącego roku. - Z pewnością pozostanie z nami na kolejny sezon. Zawodnicy, którzy od lat dobrze grają w tym klubie, są wybitni. Oczywiście w pewnym momencie gracze tacy jak on wpadają na pomysł: "Osiągnąłem tutaj wszystko i wszystko wygrałem". Potem potrzeba czasu, żeby go przekonać, żeby tu został - tak o sytuacji Roberta Lewandowskiego w rozmowie z portalem sport1.de wypowiedział się prezes Bayernu, Oliver Kahn.

Robert Lewandowski mógłby mieć Legię Warszawa. Media zdradzają, na co stać napastnika Bayernu

Większość źródeł pisze, że Lewandowski zarabia ok. 22-23 milionów euro brutto za rok gry. W styczniu niemiecki Bild podniósł tę kwotę do 24 milionów. Statystycy wyliczyli więc, że przy tej kwocie Polak inkasuje około dwóch milionów euro miesięcznie, czyli około 500 tys. euro tygodniowo, co daje dniówkę na poziomie 71,4 tys. (2976 na godzinę). Przy niższej kwocie podanej przez Salary Sport liczby te zmniejszają się kolejno do: 21 mln za rok, 1,75 mln za miesiąc i 437 500 euro za tydzień. 

Media postanowiły wyliczyć, na co stać Roberta Lewandowskiego przy obecnej pensji. Portal gol24.pl podał, że zarobki Polaka pozwalają mu na kupno luksusowego samochodu za zaledwie dzień pracy i mieszkania po dwóch dniach. Patrząc na roczne zarobki Lewandowskiego podane przez Bild, piłkarza po zaledwie roku pracy stać na Legię Warszawa, bowiem portal Transfermarkt.de wycenia polski klub na 23,49 mln euro.

Powyższe sumy to naturalnie kwoty brutto. Realne zarobki Roberta Lewandowskiego różnią się więc od tych, które są opisywane przez media. W Niemczech podatek wynosi 40 proc., więc od omawianej kwoty podawanej przez Bild, należy odjąć wspomniany podatek. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nawet wtedy Lewandowski wciąż inkasuje na swoim koncie miliony miesięcznie, a do tego dochodzą jeszcze jego umowy ze sponsorami.

Więcej o: