Nadchodzi nowa wersja Half-Life. Skorzysta z najnowszych technologii

Half-Life można śmiało nazwać grą o statusie kultowym, choć jednocześnie raczej zapomnianą przez swoich twórców pomimo wydania Alyx w 2020 roku. Na szczęście pierwotne tytuły są wspierane przez społeczność graczy.

Half-Life to zdecydowanie jedna z najbardziej kultowych gier wszechczasów, o której społeczność graczy najzwyczajniej nie umie zapomnieć. Jej twórcy, Valve, nie powracają jednak często wspomnieniami do klasyka. Na szczęście robi to szeroka społeczność modderów, którzy szykują coś świetnego - przeniesienie "dwójki" w wirtualną rzeczywistość.

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

Half-Life 2 w VR

Grupa entuzjastów, która wciąż pała miłością do serii Half-Life postanowiła przenieść do wirtualnej rzeczywistości drugą część kultowej gry stworzonej przez Valve. W miniony poniedziałek na portal YouTube trafiła oficjalna zapowiedź Half:Life-2: VR Mod - Episode On. Gra, a raczej modyfikacja, ma być zupełnie darmowa dla użytkowników Steam, którzy posiadają w swojej bibliotece oryginalną wersję gry.

 

Co ciekawe, mod ukazał się w wersji beta już we wrześniu 2022 roku. Wówczas nie wprowadziła żadnych zmian w fabule, lecz znacznie modyfikowała oprawę graficzną. Interfejs został przystosowany pod kontrolery headsetów VR, a całość obsługuje HDR oraz wysokiej jakości cienie.

Valve też próbowało wirtualnej rzeczywistości

Valve zawdzięcza Half-Life niezwykle dużo. Oryginalnie to właśnie ta gra była bazą, do której powstały modyfikacje dające początek aktualnemu hitowi studia, Counter-Strike: Global Offensive. Choć seria aktualnie wydaje się być traktowana po macoszemu, przedsiębiorstwo przed kilkoma laty również wprowadziło ją w wirtualną rzeczywistość.

Mowa, rzecz jasna, o Half-Life: Alyx, które stanowiło fabularnie prequel do drugiej części cyklu. Gra była dedykowana wyłącznie technologii VR, zadebiutowała w marcu 2020 roku i została ciepło przyjęta przez graczy. Jej ocena na steamie to 10/10, zaś opinie użytkowników w portalu Metacritic to 9.2 w skali od 1 do 10.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.