Rekordowy budżet CD Projekt RED. Chodzi o dodatek do Cyberpunka 2077

Dodatek o podtytule "Phantom Liberty" zmierzający do Cyberpunka 2077 to najnowsze wydawnictwo CD Projekt RED, jakiego możemy się spodziewać. Choć dokładna data premiery wciąż nie jest znana, twórcy ujawnili skalę przeznaczonego na produkcję budżetu.

Nie ulega wątpliwości, że produkcje CD Projekt RED to aktualnie najpopularniejsi przedstawiciele polskiego game devu. Społeczność graczy aktualnie wyczekuje premiery dodatku do Cyberpunka 2077 o podtytule Phantom Liberty. Ten ma się ukazać jeszcze w bieżącym roku. Zgodnie z najnowszymi informacjami, jest się czego spodziewać. Wszystko przez wzgląd na rekordowy budżet przeznaczony przez firmę na nadchodząca produkcję.

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

Rekordowy budżet

Przed kilkoma dniami portal Parkiet opublikował rozmowę z Markiem Bugdołem, częścią działu relacji inwestorskich CD Projekt. Choć tekst raczej poświęcony jest kwestią zarobków oraz finansów, z perspektywy społeczności graczy padła jedna niezwykle ważna informacja. Dowiedzieliśmy się albowiem, że nadchodzący dodatek Phantom Liberty do Cyberpunka 2077 posiada największy budżet pośród wszystkich rozszerzeń stworzonych przez CD Projekt RED.

Czy to oznacza, że będzie to jednocześnie największy dodatek pod względem rozszerzeń? Niekoniecznie. Trzeba jednak pamiętać, że CD Projekt RED w kwestii dodatków ma na swoim koncie niezwykle udane "Serce z Kamienia" oraz "Krew i Wino", stanowiące dodatkową zawartość dla Wiedźmina 3: Dziki Gon. Jeśli Phantom Liberty zdoła dorównać im pod względem jakości, zdecydowanie jest na co czekać.

Cyberpunk 2077 na językach graczy

Z perspektywy lat trzeba to powiedzieć - Cyberpunk 2077 zaliczył fatalną premierę. Gra w momencie uruchomienia, zależnie od platformy, obfitowała w wiele błędów, a także niską wydajność. Twórcy poświęcili wiele miesięcy, aby doprowadzić ją do pożądanego stanu. Część graczy wydała jednak przedwczesny werdykt.

Cuda zdziałała, na szczęście dla CD Projekt RED, premiera Netfliksowego serialu Cyberpunk: Edgerunners. Ten okazał się hitem platformy streamingowej, następnie przekładając się na późny sukces samej gry. Ta codzienna była uruchamiana przez ponad milion użytkowników, a na Steamie pobito rekord Wiedźmina 3 sprzed kilku lat.

Nic zatem dziwnego, że społeczność wyczekuje dalszych informacji o dodatku do Cyberpunka 2077. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się o licznych personach publicznych, które pojawią się w grze. Mówimy tutaj o Keanu Reevesie, Idrisie Elbie oraz Sashy Grey. Produkcja może wciąż skrywać wiele niespodzianek.

Więcej o: