Te gry najczęściej pobierali użytkownicy PlayStation. Polskie produkcje wysoko w rankingu

Gry polskich twórców cieszą się popularnością na całym świecie. Udowadniają to dane najchętniej pobieranych gier z PS Store przez użytkowników konsol PlayStation. Wysoko w rankingu znajdziemy aż trzy tytuły: Cyberpunka, Wiedźmina oraz Dying Light.

Nie ulega wątpliwości, że w ostatnich latach polski gamedev zdecydowanie zyskał na wartości. Jak się okazuje, gry polskich twórców są stale chętnie wybierane przez graczy. Udowadniają to dane, które niedawno udostępniło Sony. Wskazują one najchętniej pobierane tytuły na PlayStation 4 oraz PlayStation 5 z PS Store.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

W czołówce God of War i Call of Duty

Japońskie przedsiębiorstwo Sony odpowiedzialne za stworzenie i rozwijanie konsol PlayStation 4 oraz PlayStation 5, za pośrednictwem swojego bloga, opublikowało informacje dotyczące najpopularniejszych gier w 2022 roku. Te agregują wyłącznie dane tytułów pobranych z PS Store, czyli platformy sprzedażowej z grami wbudowanymi w sprzęt.

Udostępniane dane dotyczą dwóch regionów: Europy oraz Stanów Zjednoczonych i Kanady. Następnie także podielono je na poszczególne segmenty: PlayStation 4, PlayStation 5, Playstation 4 VR oraz PS VR.z Czołówka w przypadku PS5 nie ulega dużym różnicom. Na Starym Kontynencie najchętniej kolejno po FIFĘ 23, Call of Duty: Modern Warfare II oraz God of War: Ragnarok. W przypadku podium w Ameryce Północnej mówi się natomiast o CoD: MW2, God of Warze oraz NBA 2K23, co jasno wskazuje na większą popularność koszykówki w tamtej części świata.

Polskie produkcje wysoko w rankingu

Choć czołowe miejsca w rankingu zostały obsadzone przez naprawdę popularne tytułu, nie oznacza to, że zabrakło w nim polskich produkcji. Tych bowiem w danych udostępnionych przez Sony można znaleźć całkiem sporo. W przypadku PlayStation 5, Cyberpunk 2077 zajął 7. miejsce w Europie i 11. w USA i Kanadzie. Dying Light 2 z kolei zajął 10. miejsce w obu regionach.

Zestawienie PlayStation 4 to z kolei okazja do pojawienia się Wiedźmina 3: Dziki Gon. Ten zajął 12. miejsce w Europie, aby nie pojawić się w USA czy Kanadzie. Tam natomiast na 18. pozycji możemy dostrzec ponownie Dying Light 2. W przypadku PS VR biało-czerwoni też mają powód do radości, wszak na 3. miejscu w obu wspomnianych regionach uplasował się SUPERHOT VR.

Pełne zestawienie dostępne jest na blogu Sony.

Więcej o: