Będzie kontynuacja Death Stranding. Dzieło Kojimy zapowiedziane podczas The Game Awards

Death Stranding, jedna z najbardziej kontrowersyjnych gier ostatnich lat, powraca z kontynuacją. Drugą odsłonę gry zapowiedziano podczas minionego wydarzenia The Game Awards 2022.

The Game Awards, jedno z najważniejszych wydarzeń branży gier, to nie tylko okazja do poznania zwycięzców prestiżowych nagród. Podczas gali coraz więcej firm decyduje się podzielić tytułami, nad którymi pracują. Nie inaczej było w przypadku Hideo Kojimy, który oficjalnie pochwalił się zwiastunem nadchodzącego Death Stranding 2.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Nadchodzi nowe Death Stranding

Podczas minionej gali The Game Awards, oprócz laureatów prestiżowych nagród, poznaliśmy także szereg tytułów, nad którymi pracują zespoły pracowników zgromadzone pod szyldem najróżniejszych firm. Zdecydowanie jeden z najciekawszych pokazów zaserwował oglądającym sam Hideo Kojima, który jednocześnie pokazując intrygujący trailer, zapowiedział Death Stranding 2.

 

Ciężko byłoby stwierdzić, że ujawnienie gry było zaskoczeniem. Kojima bowiem publikował liczne posty, które wskazywały, że coś się zbliża. Trzeba jednak przyznać, że sprostał oczekiwaniom, a na trailerze zobaczyliśmy gwiazdorską obsadę. Sam i Fragile po raz kolejny są odegrani przez Normana Reedusa i Leę Seydoux. Nie zabrakło także Higgsa Monaghana.

Co ciekawe, Death Stranding 2 to nie oficjalna nazwa gry, lecz tytuł roboczy. Ten może się zmienić bliżej premiery. Gra pojawi się domyślnie na platformę PlayStation 5.

Gra, którą warto sprawdzić

Pierwsza część cyklu Death Stranding trafiła na sklepowe półki w 2019 roku, pierwotnie także będąc tytułem ekskluzywnym dla platformy od Sony. To, z biegiem czasu, uległo zmianie, a gra pojawiła się także na komputerach osobistych, docierając do szerszego grona odbiorców.

Tytuł, jeśli jeszcze nie mieliście okazji, zdecydowanie warto sprawdzić. Recenzenci nie pozostawili złudzeń - to udana gra. Na Metacritic jej ocena wynosi 86 w skali od 1 do 100. Użytkownicy byli nieco bardziej krytyczni, średnia ich opinii to 7.8 w skali od 1 do 10.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.