Pudełka mogą odejść do lamusa. Monster Hunter Rise niemal tylko w wersji cyfrowej

Capcom podjął decyzję o przeniesieniu Monster Hunter Rise na kolejne platformy. Jednocześnie informacja zasmuci wszystkich, którzy uwielbiają wydania pudełkowe - gra ukaże się wyłącznie w wersji cyfrowej z tylko jednym wyjątkiem.

Monster Hunter Rise w zupełności nie jest tytułem nowym, jednak jego twórcy sukcesywnie wydają grę na kolejne platformy. Już wkrótce gra zawita na Xboxy oraz konsole PlayStation. Wydawanie tytułu na kolejny sprzęt nie jest niczym dziwnym. Zaskakuje jednak chęć odejścia od wydań pudełkowych - takie pojawiło się tylko na konsolę jednego producenta.

Zobacz wideo Zarządzanie e-sportem. Dzień z życia studenta

Zmierzch wydań pudełkowych?

Pytanie może wydawać się nieco na wyrost, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że wszystko się kończy. Kiedyś do grania używaliśmy kaset, następnie kartridży, zaś aktualnie największą popularnością cieszą się nośniki blue-ray. Od tego trendu postanawia jednak odejść Capcom, który na początku przyszłego roku wyda swój ostatni hit na kolejne platformy.

Już 20 stycznia posiadacze konsol Xbox One i Series S/X, a także PlayStation 4 i 5 będą mogli oddać się polowaniu na potwory za sprawą wydania Monster Hunter Rise. Premiera będzie dość wyjątkowa, albowiem odbędzie się wyłącznie w wersji cyfrowej. Gry nie zdejmiemy ze sklepowej półki, aby później zapłacić przy kasie jednego z elektromarketów, gdyż najzwyczajniej nie otrzyma ona na te platformy wydania pudełkowego.

To nie jedyna przesłanka, że pudełka i płyty mogą wkrótce odejść do lamusa. Idealnym dowodem jest istnienie konsol, które oferują wyłącznie pobieranie gier z serwera. Co więcej, w przypadku pecetów zakup gry i tak wiąże się z aktywacją kodu na odpowiedniej platformie, a także późniejszym pobraniem samego tytułu - lub jej aktualizacji - udostępnionego przez twórców. Naprzeciw wychodzą jednak stale tworzone wydania kolekcjonerskie, które mają zachwycić nie tylko grą, lecz także dodatkową zawartością.

U.S. Army EsportPrzekonać młodzież do wojska promocją w esporcie i gamingu. Plan Amerykanów za miliony dolarów

Monster Hunter Rise to udana gra

Stwierdzenie, że Monster Hunter Rise to zupełna nowość, byłoby sporym przekłamaniem. Tak będzie, lecz wyłącznie dla posiadaczy Xboksów i PlayStation. Pecetowcy oraz posiadacze Nintendo Switcha mogli zagrać już wcześniej. Co ważne, nie narzekają - opinie tytułu na "pstryczki" zebrane w serwisie Metacritic są niezwykle pozytywne. 88 punktów w skali od 1 do 100 w przypadku recenzentów, a także 8.6 w skali od 1 do 10 od użytkowników.

Uznanie, że Monster Hunter Rise został wydany wyłącznie cyfrowo także będzie przekłamaniem. Tytuł ukazał się fizycznie, lecz tylko w przypadku wspomnianego Switcha. W przypadku innych platform, użytkownicy nie mogli nacieszyć się plastikowym pudełkiem i krążkiem.

Xbox Series XTanio już było. Technologiczny gigant zamierza podnieść ceny własnych gier

Więcej o: