Fani Wiedźmina muszą zaczekać. Nowe gry najwcześniej za kilka lat

Fani growych adaptacji Wiedźmina w ostatnim czasie mają wiele powodów do radości. Nie tylko potwierdzono pracę nad kolejną częścią cyklu, lecz także odświeżeniem kultowej "jedynki". Osoby liczące na szybką premierę będą jednak rozczarowane.

CD Projekt RED, za sprawą kultowej trylogii o przygodach wiedźmina Geralta, rozsławiły polski gamedev na cały świat. W ostatnim czasie spółka dała fanom cyklu sporo radości, przerywając milczenie i zapowiadając wiele nowości. Jak się okazuje, aktualnie czekamy nie tylko na kontynuację dotychczasowych części, lecz także odświeżenie pierwszej z nich. Ta zadebiutowała jeszcze w 2007 roku.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] "Illuminar vs. Ungentium. Zobacz finał Polskiej Ligi Esportowej!"

Zagramy najwcześniej za kilka lat

Tak już jest - zapowiedź powstania uwielbianej przez społeczność gry rozpoczyna lawinę pytań na jej temat. Główną zagwozdką fanów jest, rzecz jasna, pytanie o chociaż przybliżoną datę premiery. Nie inaczej było przy minionych ogłoszeniach dotyczących Wiedźmina, wszak gracze mają otrzymać zarówno nową pełnoprawną grę, jak i remake. CD Projekt RED nie pokusił się, żeby ugasić ciekawość fanów, zwłaszcza mówiąc o odświeżeniu jedynki. Cenne informacje możemy jednak wysnuć ze spotkania z inwestorami.

Wcześniej dowiedzieliśmy się, że tytuł okrzyknięty "Wiedźminem 4" - choć niekoniecznie tak będzie się nazywać - nie pojawi się wcześniej, niż w 2025 roku. A jak się okazuje, na remake pierwszej części trylogii, poczekamy jeszcze dłużej. Ta ma pojawić się dopiero po premierze kolejnej odsłony cyklu, jednocześnie wykorzystując z niej niektóre rozwiązania.

W CD Projekcie sporo się dzieje

Trzeba przyznać, że ostatnimi ogłoszeniami CD Projekt RED mocno skupił na sobie uwagę graczy. Dowiedzieliśmy się bowiem nie tylko o kontynuacji serii Wiedźmina i odświeżeniu jedynki, lecz także szeregu innych działań. Polskie studio ma bowiem zamiar wydać grę w pełni opartą o własne pomysły, która kryje się pod nazwą roboczą Hadar.

Najbliższe premiery nie jest jednak ani Hadar, a tym bardziej Wiedźminy. Już w przyszłym roku zagramy w pierwszy i ostatni dodatek do Cyberpunka 2077. Następnie część pracowników rozpocznie prace przygotowawcze do produkcji kontynuacji wspomnianego tytułu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.