Wzięli sprawę w swoje ręce. Gracze tworzą remake NFS Underground 2

Need for Speed Underground 2, dla wielu młodych dorosłych, to jedna z pierwszych gier po zetknięciu ze światem wirtualnej rozgrywki. Gra trafiła do sklepów jeszcze w 2004 roku, a niektórzy fani wciąż nie mogą przejść obok niej obojętnie. Postanowili odtworzyć ją na nowym silniku

Klimat nielegalnych wyścigów Need for Speed Underground 2 zapewnił serii wielu fanów. Choć od tamtego czasu światło dzienne ujrzało wiele nowych odsłon serii - a kolejna z nich pojawi się już 2 grudnia. Niektórzy wciąż jednak powracają nostalgicznie do części z 2004 roku, chcąc dostosować ją do aktualnych czasów. Zamierzają to osiągnąć tworząc remaster na silniku Unreal Engine 5.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Fanowski remake

Jak donosi portal CD Action, grupa fanów Need for Speed Underground 2 postanowiła odtworzyć wspomniany tytuł z wykorzystaniem nowego silnika, Unreal Engine 5. To odpowiedź na brak chęci stworzenia remasteru, którego tak bardzo oczekują miłośnicy gry, przez Electronic Arts.

 

Osoby zrzeszone w ramach grupy 2Unreal4Underground rozpoczęli pracę jeszcze na poprzedniej wersji Unreal Engine, jednak aktualnie pracują nad przeniesieniem efektów swoich działań na UE5. Wewnątrz projektu zamieszczono trasy i wydarzenia z kampanii fabularnej oraz elementy customizacji pojazdów.

Red Dead Redemption 2Historyczny rekord gry. Ustanowiony aż cztery lata po premierze

Projekt, który może zniknąć za sprawą jednego maila

Trzeba przyznać, że zaangażowanie i praca wykonywana przez grupę robi wrażenie. Niestety, fanowskie projekty remasterowania gier rzadko są dokańczane. Często na drodze do realizacji marzeń niektórych osób staje wydawca pierwotnej wersji gry, wszak działania fanów, choć imponujące, naruszają prawa autorskie firmy.

Trzymajmy kciuki - być może Electronic Arts przymknie oko na działania 2Unreal4Undeground. Historia uczy, że w branży gier bywa inaczej. Przykładowo, w 2016 roku, Konami zakończyło pracę sympatyków nad odświeżoną wersją Metal Gear Solid.

Spragnieni zabawy w klimacie Need for Speed nie muszą jednak czekać na remaster Underground 2, jednocześnie licząc na brak reakcji EA. Już 2 grudnia na sklepowe półki trafi nowa odsłona serii, Unbound, która zgodnie z zapowiedziami, ma nawiązywać do pierwszych części cyklu.

Lucas Sabino, Twitch11-latek ukarany na Twitchu. Przyczyną jego wiek. Internauci oburzeni werdyktem

Więcej o: