Tak mogło wyglądać pierwsze GTA. Dinozaur zamiast gangsterów

Zastanawiacie się, jak powstały aktualne hity branży gier? Historię odnośnie prac na pierwszym Grand Theft Auto opowiedział jeden z pracowników. Jak się okazuje, po mieście mogliśmy chodzić dinozaurem, zamiast gangsterem.

Grand Theft Auto to aktualnie gra o statusie kultowym, której najnowsza odsłona rozeszła się w niemal dwustu milionach kopii. Na przestrzeni lat Rockstar, w ramach cyklu GTA, wydał wiele niezwykle udanych tytułów, a San Andreas czy Vice City to zaledwie przykłady z długiej listy. Jak się okazuje, pierwotnie założenie gry było zupełnie inne.

Zobacz wideo Wiele firm podejmowało próbę stworzenia symulatora tenisa na miarę piłkarskiej FIFY. Jak poradził sobie Matchpoint?

Dinozaur zamiast gangsterów

Otwarty świat i fabuła wciągająca graczy w wir gangsterskich porachunków. Jak się okazało, seria Grand Theft Auto powstała ewoluując z kilku innych pomysłów. O procesie powstawania pierwszej części kultowej serii wypowiedział się ówczesny pracownik studia Rockstar, Colin Macdonald.

Jak się okazuje, pierwotnie pracowano nad grą o… dinozaurze. Prehistoryczny stwór miał przemierzać miasto znane z pierwszej części Grand Theft Auto niszcząc znajdujące się tam budynki. Jej wczesny koncept opracował inny pracownik firmy, Mike Dailly. W ten sposób chciał sprawdzić wygląd trójwymiarowych budynków w określonej perspektywie.

- Stworzył grę z dinozaurem. Miasto poruszało się w pewnej formie 3D, a ty byłeś dinozaurem, który niszczył budynki. W ten sposób rozpoczęło się Grand Theft Auto. Później dodał małe samochodziki, które jeździły po ulicach, aby dodać miastu trochę życie. Ktoś miał pomysł, żeby zobaczyć, jak to jest jeździć jednym z samochodów, zamiast być dinozaurem. W ten sposób zmieniliśmy to w grę o samochodach zamiast dinozaura - opisuje Macdonald.

Red Dead Redemption 2Historyczny rekord gry. Ustanowiony aż cztery lata po premierze

Trzeba przyznać, że się udało

Aktualnie seria Grand Theft Auto ma status kultowej Najnowsza odsłona cyklu ujrzała światło dzienne w 2013 roku i rozeszła się w przeszło 170 milionach egzemplarzy. Gra, pomimo lat od premiery, wciąż jest niezwykle popularna. To głównie efekt ciągle rozwijanego i podatnego na modyfikacje trybu sieciowego.

Społeczność graczy nie jest jednak skupiona na zabawie w GTA V, a na oczekiwaniu premiery kolejnej odsłony serii. Ta, zgodnie z przeciekami, nastąpi najwcześniej w 2024 roku. O samym tytule niewiele wiadomo - oprócz tego, że powstaje. Nieoficjalne informacje mówią jednak o powrocie do Vice City i dwóch bohaterach, w tym kobiecie pochodzenia latynoskiego.

Lucas Sabino, Twitch11-latek ukarany na Twitchu. Przyczyną jego wiek. Internauci oburzeni werdyktem

Więcej o: