Historyczny rekord gry. Ustanowiony aż cztery lata po premierze

66 492 graczy jednocześnie grających w Read Dead Redemption 2 odnotowano 27 listopada bieżącego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie ustanowiono wówczas rekordowej liczby grających. Doszło do tego cztery lata po premierze gry.

Czasem wystarczająco duże obniżenie ceny może zdziałać cuda. Na własnej skórze przekonali się o tym twórcy Red Dead Redemption 2, które 27 listopada ustanowiło rekordową ilość grających na platformie Steam. Sytuacja jest o tyle niecodzienna, że do zjawiska doszło aż trzy lata po premierze gry.

Zobacz wideo Zarządzanie e-sportem. Dzień z życia studenta

Rekord ilości graczy

Platforma Steam, w porównaniu z konkurencją, jest niezwykle transparentna w kwestii liczb. Bez problemu można podejrzeć aktualnie najpopularniejsze tytuły, jak i sprawdzić ilość grających w nie osób. Aby to ułatwić, powstały specjalne strony agregujące dane. 27 listopada spostrzegawczy mogli dostrzec na nich ciekawe wydarzenie.

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na sprawdzenie kategorii Red Dead Redemption 2 mogli się niezwykle miło zaskoczyć. W ostatni piątek listopada ustanowiono bowiem rekord pod względem ilości graczy w jednym momencie. Co ciekawe, ten ustanowiono blisko trzy lata po pierwotnej premierze gry na pecety.

Lucas Sabino, Twitch11-latek ukarany na Twitchu. Przyczyną jego wiek. Internauci oburzeni werdyktem

Zasługa promocji

Na tak późne ustanowienie rekordu w liczbie 66 492 graczy składa się kilka czynników. Po pierwsze, gra w momencie premiery na komputery osobiste przeżywała spore problemy. Te zniechęciły wiele osób do zakupu, a następnie rozbiły jej popularność w czasie.

Co jednak ważniejsze, Red Dead Redemption 2 podczas minionej wyprzedaży można było nabyć za mniej niż połowę ceny. Ta oferta najwidoczniej okazała się atrakcyjna dla wielu osób. I nic w tym dziwnego, tytuł bowiem oferuje wiele godzin rozgrywki, a także oryginalną i wciągającą fabułę.

Wiedźmin remakeRemake Wiedźmina 1 z ważną zmianą. Tego oczekiwali fani

Więcej o: