Remake Wiedźmina 1 z ważną zmianą. Tego oczekiwali fani

Implementacja otwartego świata - to jedna ze zmian, która zostanie wprowadzona względem oryginału w zapowiedzianym remake'u. To ważna zmiana, wszak rozgrywka w pierwszej części popularnej trylogii miała charakter liniowy.

CD Projekt RED przed kilkoma tygodniami przedstawił ambitne plany wydawnicze na kolejne lata. Jednym z wielu zapowiedzianych projektów jest remake pierwszej części Wiedźmina. Tytuł ma zostać stworzony zupełnie od podstaw, wykorzystując nowy silnik Unreal Engine 5. Choć remake cechuje się ogromną wiernością wobec pierwowzoru, twórcy wprowadzą zmianę, która przypadnie do gustu graczom.

Zobacz wideo Zobacz pierwsze minuty Far Cry 6!

Implementacja otwartego świata

Adaptacja growa prozy Andrzeja Sapkowskiego w wykonaniu CD Projekt RED zdecydowanie rozsławiła polski gamedev na cały świat. Aż ciężko w to uwierzyć, ale pierwsza odsłona niezwykle popularnej trylogii ukazała się już ponad piętnaście lat temu. Jednocześnie trzeba przyznać, że tytuł nie zestarzał się zbyt dobrze i z perspektywy czasu wydaje się nieco archaiczny.

Tym bardziej fanów ucieszyła informacja o powstającym remake’u gry. Nie poznaliśmy jeszcze daty premiery, jednak wiemy, że za jego powstanie odpowiada zewnętrzne studio Fool’s Theory zatrudniające osoby, które uczestniczyły w powstaniu "jedynki". Jak się okazuje, jej odświeżona wersja będzie zawierać ważną zmianę - otwarty świat. To spora zmiana, wszak rozgrywka w pierwotnej części cyklu miała charakter liniowy, a gracze po przejściu danej lokalizacji, nie mieli możliwości powrotu w celu dalszej eksploracji.

PlayStation 5.PlayStation 5 Slim może być zapowiedziane w styczniu. Sony pojawi się na targach CES

CD Projekt RED z ambitnymi planami

Do ogłoszenia remake’u Wiedźmina doszło w piętnastą rocznicę jego premiery. To jednak nie jedyna nowość, którą CD Projekt RED zaskoczyło swoich odbiorców. W kolejnych latach możemy spodziewać się nie tylko odświeżenia pierwszej części, lecz także zupełnie nowej gry w tym samym uniwersum.

Sporo dzieje się także w klimacie Cyberpunka 2077. Aktualnie wielkimi krokami zbliża się premiera pierwszego - i jedynego - dodatku do gry. Ponadto już teraz możemy być pewni, że dostaniemy kontynuację. Na tę przyjdzie nam nieco zaczekać, wszak pracę ruszą dopiero po premierze rozszerzenia Phantom Liberty.

The Settlers: New AlliesPowrót kultowej gry strategicznej. Jest trailer i data premiery nowego The Settlers

Więcej o: