PlayStation 5 Slim może być zapowiedziane w styczniu. Sony pojawi się na targach CES

Sony pojawi się na targach CES 2023. Firma o swoich zamiarach poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Fani doszukują się w tym przestrzeni na nową wersję bieżącej konsoli japońskiego producenta, PlayStation 5.

Zapowiedź potencjalnych ogłoszeń od producenta popularnego sprzętu zawsze budzi wiele emocji. Nie inaczej jest w przypadku Sony, które w miniony wtorek zapowiedziało swoją obecność podczas nadchodzących targów CES, które zaplanowano na początek 2023 roku. Sympatycy dopatrują się szansy na poznanie nowego, odchudzonego modelu PlayStation 5.

Zobacz wideo Oto najpopularniejsze konsole w historii. Nintendo rządzi, ale zwyciężył ktoś inny [TOPtech]

Poznamy nowe PlayStation 5?

W miniony wtorek Sony za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało swoich planów o zamiarze pojawienia się na nadchodzących targach CES 2023. Te odbędą się już na początku przyszłego roku. Jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń technologicznych odbędzie się w dniach od 5 do 8 stycznia w Las Vegas.

Fani z miejsca zaczęli spekulować, co nowego firma może zaprezentować swoim odbiorcom. Przed rokiem było to PlayStation VR2, zaś teraz najczęściej mówi się o PlayStation 5 Slim. Łączy się to z plotkami, jakoby odchudzona wersja najnowszej konsoli Sony miała ukazać się pod koniec 2023 roku - tak wynika z doniesień zagranicznej redakcji The Leak.

The Settlers: New AlliesPowrót kultowej gry strategicznej. Jest trailer i data premiery nowego The Settlers

Konsola ogromnym sukcesem

PlayStation 5 to niewątpliwie udany sprzęt, który zgromadził szerokie grono odbiorców. Do września bieżącego roku sprzedano 25 milionów egzemplarzy. Nowa rewizja mogłaby zatem ponownie zachęcić odbiorców do zakupu konsoli.

Ostatnie tygodnie dla PlayStation to niebywały sukces. Wszystko za sprawą premiery God of War: Ragnarok. Gra okazała się hitem sprzedażowym, który ustanowił rekord najlepiej sprzedającej się gry własnej od Sony. Gra rozeszła się w przeszło pięciu milionach kopii w przeciągu tygodnia od trafienia na sklepowe półki.

Arma 3Gra wykorzystywana do fake newsów. Twórcy radzą, jak je rozpoznać

Więcej o: