Powrót kultowej gry strategicznej. Jest trailer i data premiery nowego The Settlers

Już 17 lutego 2023 roku zagramy w kontynuację serii The Settlers. Ubisoft, po latach od zapowiedzi, w końcu przedstawił więcej informacji. Podczas oficjalnego pokazu zobaczyliśmy zarówno trailer, jak i poznaliśmy datę premiery.

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o kontynuacji The Settlers w 2018 roku. Tytuł pierwotnie miał pojawić się w perspektywie kolejnych dwunastu miesięcy, jednak twórcy wielokrotnie informowali o przełożeniu premiery. Robili to na tyle wiele razy, że o grze każdy zdążył zapomnieć. To jednak moment, aby odświeżyć pamięć, ponieważ otrzymaliśmy nowy trailer i poznaliśmy definitywną datę ukazania się gry.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Nowe Settlersy już w lutym

W godzinach wieczornych minionego wtorku do sieci trafiły wiadomości od twórców na temat The Settlers. Gra strategiczna, która dla wielu stanowiła wprowadzenie w klimat tych strategii, już wkrótce powróci z nową odsłoną serii. Tę poznaliśmy wraz z ujawnieniem informacji na temat samej rozgrywki.

Kluczowym elementem jest jednak data premiery. Jak się okazuje, w The Settlers: New Allies nie zagramy tak późno. Gra ma się ukazać już 17 lutego 2023 roku. Oczywiście, biorąc pod uwagę, że premiera nie zostanie przełożona, co w przeszłości zdarzało się wielokrotnie. Tym razem mamy mieć jednak do czynienia z oficjalną datą. Co ciekawe, tytuł trafił już do przedsprzedaży. Zapłacimy za niego co najmniej 60 euro i zostanie wydany na trzy platformy: pecety, Xbox oraz PlayStation. Zaimplementowana zostanie opcja gry międzyplatformowej.

 

Gra zapowiedziana w 2018 roku

Chociaż The Settlers dla wielu może być wspomnieniem dzieciństwa, o grze wciąż się mówiło. O nadchodzącej odsłonie kultowego cyklu usłyszeliśmy w 2018 roku z zapowiadaną datą premiery w przeciągu dwunastu miesięcy. Tę jednak przekładano - i to nie raz.

W styczniu bieżącego roku doszło natomiast do zamkniętych testów. Po miesiącu zespół graczy wskazał wszystkie dobre i złe cechy produkcji. Jak się okazało, tych drugich było znacznie więcej. To skłoniło twórców do ponownego przesunięcia premiery.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.