Gracze skarżą się na nowe Pokemony. Twórcy nie widzą problemu

18 listopada na platformę Nintendo Switch trafiły nowe odsłony cyklu Pokemon, gry o podtytułach Violet oraz Scarlet. Na grę spadły gromy krytyki, do których odniosło się Nintendo. Twórcy twierdzą, że nikt nie zgłaszał sprzeciwu.

Od gier przeznaczonych wyłącznie na jedną platformę oczekuje się, że będzie działać bez zastrzeżeń. Niestety, inaczej wydarzyło się w przypadku wydanych w listopadzie Pokemonów Scarlet oraz Violet. Gracze głośno wyrażają swoje niezadowolenie w sieci. Jeden z Internautów postanowił skontaktować się z Nintendo, a uzyskana odpowiedź zaskoczyła nie tylko jego.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Nowe wydanie kultowej gry

Kto z nas nie zna Pokemonów? To kultowy serial animowany, kolekcjonerska gra karciana, a także - przede wszystkim - gry na konsole Nintendo. 18 listopada na najnowszy sprzęt firmy, Switcha, ukazały się dwie zupełnie nowe odsłony cyklu. Scarlet oraz Violet, bo takie podtytuły noszą wspomniane gry, miały być długo wyczekiwanym wejściem cyklu w trójwymiarowy, otwarty świat.

Ekscytacja fanów skończyła się jednak wraz z uruchomieniem gry. Ta bowiem na Nintendo Switchu, czyli zarazem jedynej platformie, na której ją wydano, działa poniżej oczekiwań. Najpewniej zawiodła optymalizacja gry wobec specyfikacji technicznej konsoli Internauci dali wyraz swojej frustracji negatywnymi opiniami. Na portalu Metacritic średnia ocen graczy wyniosła 2.9 i 3.4 w skali od 1 do 10.

Star Wars: SquadronsStar Wars: Squadrons za darmo. Gratka dla fanów Gwiezdnych Wojen

Do sprawy odniosło się Nintendo

Część graczy swoją frustrację wylewa w Internecie. Inny gracz postanowił jednak skontaktować się z samym Nintendo, skarżąc się na niską liczbę klatek, błędy oraz liczne przypadku zawieszenia się gry. Odpowiedź firmy okazała się jednak bardziej, niż zastanawiająca.

Jak opowiada użytkownik Reddita kryjący się pod pseudonimem Efnfen4, w rozmowie z obsługą techniczną dowiedział się, że firma nie otrzymała żadnych skarg odnośnie nowych tytułów i nie jest świadoma błędów. Co więcej, nie mają żadnych planów na wydanie łatek i aktualizacji, aby usprawnić działanie tytułu.

Wątek stał się dosyć popularny i znając zaciętość społeczności graczy możemy być pewni, że Nintendo zostało poinformowane o każdym błędzie w Pokemonach Scarlet oraz Violet. Pozostaje mieć nadzieję, że gry zostaną dopracowane, bo pomijając aspekty techniczne, to naprawdę niezły tytuł.

M.E.A.T II: Absolute ZeroRaper z własną grą. Słoń tworzy strzelankę w klimatach DOOM

Więcej o: