Rekordowe Pokemony. Nintendo chwali się wynikami sprzedaży nowych gier

Przed kilkoma dniami na platformę Nintendo Switch pojawiły się dwie zupełnie nowe gry Pokemon, wprowadzające 10. generację stworków - Pokemon Violet oraz Scarlet. Na punkcie nowych tytułów oszaleli fani, którzy zagwarantowali producentowi rekordową sprzedaż.

Pokemony - kto nie oglądał serialu animowanego, grał w gry na Gameboya czy chociaż nie kojarzy Pikachu? W ostatnich dniach na platformę Nintendo Switch ukazała się dwie zupełnie nowe gry z omawianego cyklu, wprowadzające do uniwersum nowy region czy stworki. Fani zdecydowanie na nie czekali, wszak tytuł rozszedł się niczym świeże bułeczki.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Rekordowa sprzedaż

Najnowsze gry z cyklu Pokemon o podtytułach Scarlet oraz Violet, okazały się najlepiej sprzedającymi grami w historii Nintendo. Japońska firma poinformowała o swoim sukcesie za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia, jednocześnie wskazując konkretną liczbę sprzedanych kopii.

Łączna suma sprzedanych egzemplarzy Pokemonów Scarlet oraz Violet przekroczyła 10 milionów sztuk. Liczba to połączenie obu rodzajów gier, a także fizycznych oraz cyfrowych egzemplarzy. Spektakularny wynik został osiągnięty w zaledwie trzy dni od premiery. Dla porównania, wcześniejszy rekord sprzedanych 17,37 miliona kopii należy do Animal Crossing. Ten jednak został ustanowiony w przeciągu jedenastu dni.

Evil Geniuses, zespół League of LegendsNowości w zespole Polaka. Amerykańska drużyna z dwoma wzmocnieniami

Opinie są mieszane

Nowe gry na Switcha bez wątpienia okazały się sukcesem sprzedażowym, jak jednak jest z samą jakością rozgrywki? Opinie są zależne od tego, skąd się ich zaczerpnie. Opinie recenzentów nie pozostawiają złudzeń: Pokemon Scarlet/Violet to dobre gry, których średnia wynosi 75 punktów w skali od 1 do 100.

Inne zdanie mają jednak gracze, którzy zarzucają tytułowi koszmarną optymalizację i dużą ilość błędów. Efekt? 2.9 punktu w skali od 1 do 10. To jednak rzeczy, które być może uda poprawić się ze wprowadzanymi aktualizacjami.

MAD Lions, Matyas 'Carzzy' Orsag, Worlds 2021Gwiazdor wraca do zespołu. MAD Lions potwierdza transfer w zespole League of Legends

Więcej o: