GTA 6 może pojawić się w 2024 roku. Tak wynika z dokumentu Microsoftu

Grand Theft Auto 6 może ukazać się już w 2024 roku. Tego możemy dowiedzieć się z dokumentu Microsoftu do brytyjskiego urzędu antymonopolowego. Jak się okazuje, przepychanka prawna zdradza więcej informacji, niżeli tylko dotyczące stron konfliktu.

Na Grand Theft Auto 6 czeka wielu miłośników gier komputerowych. Niestety, poza potwierdzeniem trwających prac, oficjalnych informacji na temat gry jest jak na lekarstwo. Nikt zatem nie spodziewał się, że przybliżoną datę premiery mógł ujawnić sam Microsoft. Doszło do tego podczas przepychanki prawnej w trakcie dochodzenia dotyczącego legalności przejęcia Activision Blizzard przez giganta.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Zagramy w 2024 roku?

Brytyjski urząd do spraw konkurencji i rynku w ostatnich tygodniach przygląda się sprawie wykupu Activision Blizzard przez Microsoft. Głównym przeciwnikiem wykupu jest Sony, które wskazuje, że pozyskanie przez producenta konsoli Xbox praw do popularnego cyklu Call of Duty, może doprowadzić spadku użytkowników PlayStation, a następnie do monopolizacji rynku gier.

Stanowisko japońskiej firmy ze starannością neguje Microsoft. Firma w pokaźnych rozmiarów dokumencie wskazuje poszczególnych producentów, którzy publikują swoje gry na PlayStation. Przy okazji omawiania Take-Two, firmy matki Rockstar Games, pojawiło się sformułowanie mówiące, że "oczekiwana premiera długo oczekiwanej gra Grand Theft Auto VI może nastąpić w 2024 roku".

Sony nie chce przejęcia Activision przez Microsoft. Transakcja może zostać zablokowanaSony nie chce przejęcia Activision przez Microsoft. Transakcja może zostać zablokowana

Co wiemy o GTA 6?

Informacji ujawnionej w dokumencie przez Microsoft nie możemy brać za pewnik. Nawet sama firma postanowiła się z niej wycofać, tłumacząc jej źródło na nieoficjalne informacje podawane przez media. Niewykluczone jednak, że to działanie mające na celu zmylić miłośników gier, jednocześnie zdejmując z ramion firmy nieco odpowiedzialności.

Co jednak wiemy oficjalnie o GTA 6? Niewiele. Gra oficjalnie powstaje, a do prac nad nią przeniesiono część zespołu odpowiedzialnego za tryb sieciowy Red Dead Redemption 2. Nieoficjalnie informacje zdradzają jednak więcej. Zgodnie z przeciekami gra zabierze nas ponownie do Vice City, a w trakcie trybu fabularnego poznamy dzieje dwóch bohaterów - w tym kobiety pochodzenia latynoskiego.

God of War RagnarokPonad pięć milionów kopii. God of War: Ragnarok ustanawia rekord na PlayStation

Więcej o: