Nowy stary Wiedźmin zapowiedziany. Kultowa gra powróci

Powstaje remake pierwszej części wiedźmińskiej trylogii gier komputerowych. To tajemniczy, zapowiedziany przed kilkoma tygodniami projekt "Canis Majoris". Za jego realizację odpowiada CD Projekt RED oraz Fool's Theory.

CD Projekt RED wysłuchał licznych próśb fanów. Już wkrótce ponownie przeżyjemy przygody przedstawione w pierwszej części gier o Wiedźminie Geralcie wydanych przez CD Projekt RED. Gra ma wykorzystywać potencjał najnowszego silnika Unreal Engine, a za realizację tytułu odpowiada polskie studio we współpracy z Fool’s Theory.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

Remake pierwszego Wiedźmina

W środowe popołudnie CD Projekt RED ujawniło trwające prace nad remakiem pierwszej części trylogii gier o Wiedźminie. Gra ma ulec pełnemu odświeżeniu, co gwarantuje zapowiedziane wykorzystanie najnowszego silnika, Unreal Engine 5. "Redzi" nad grą mają jedynie zapewniać nadzór kreatywny, zaś jej stworzenie powierzono Fool’s Theory.

O remake’u pierwszego Wiedźmina, choć nie bezpośrednio, dowiedzieliśmy się przed kilkoma tygodniami. To projekt kryjący się pod pseudonimem "Canis Majoris".

- Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego się wszystko dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta – powiedział Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED - Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze liczą od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać.

Prosimy o cierpliwość

Gra powstaje.. i tyle. Prace są wczesnym etapie, a CD Projekt RED zapewnia, że pracują nad nią weterani Wiedźmina. Współpracujące firmy dążą do stworzenia produkcji na jak najwyższym poziomie, a nim podzielą się większą ilością informacji, minie jeszcze trochę czasu

Wiedźmin zapoczątkował gwałtowny wzrost polskiego producenta gier komputerowych i rozsławił powieści Andrzeja Sapkowskiego na cały świat. Choć ciężko w to uwierzyć, od premiery pierwszej gry traktującej o białowłosym pogromcy potworów minęło już piętnaście lat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.