Zapowiedź GTA 6 już za kilka dni? Mała wpadka

Oficjalna zapowiedź GTA 6 może pojawić się już w przyszłym tygodniu. Tak część społeczności graczy interpretuje pewien komentarz opublikowany w mediach społecznościowych Sony, firmy odpowiedzialnej za konsolę PlayStation.

Grand Theft Auto wciąż budzi niemałe emocje, a nawet najmniejsze informacje dają społeczności szanse do wielu spekulacji. Według części oczekujących więcej o GTA 6 możemy dowiedzieć się już w przyszłym tygodniu. Początkiem takich domysłów jest dość tajemniczy komentarz, który pojawił się na TikToku Sony.

Zobacz wideo "Furman" z Lecha Poznań triumfatorem Ekstraklasa Games

Sony zdradziło datę zapowiedzi GTA 6?

Użytkownik Twittera kryjący się pod pseudonimem GTA 6 NEWS&LEAKS zwrócił uwage na ciekawe wydarzenie, które miało miejsce na TikToku należącym do Sony. Post filmikiem, który wspominał najlepsze muzyczne intra do gier wydanych na PlayStation 2, jeden z użytkowników poprosił o kolejną wersję postu, tym razem nawiązującą do Grand Theft Auto Vice City.

Osoba odpowiadająca za prowadzenie mediów społecznościowych Sony odpowiedziała tajemniczym "nadchodzi dwudziesta rocznica", a sam komentarz został ozdobiony emotikonką wpatrujących się oczu. Część społeczności odebrało to jako sugestię, jakoby w 20. rocznicę GTA Vice City miało dojść do ujawnienia większej ilości szczegółów o GTA 6, które ma zabrać graczy do tego samego miasta.. Okrągła, 20. rocznica przypada już na 29 października bieżącego roku.

Gra 'Cyberpunk' CD ProjektuPolska gra wielkim sukcesem. Ponad milion graczy dziennie

Co wiemy o GTA 6?

O samym Grand Theft Auto 6, oficjalnie, nie wiemy wiele. Rockstar Games ograniczyło się wyłącznie do przekazania informacji, że gra powstaje, a także do prac nad nią została przeniesiona część personelu odpowiedzialna za tryb sieciowy w Red Dead Redemption 2. Nie ma tutaj mowy o żadnym zakresie czasowym premiery.

Więcej zdradzają jednak przecieki. Tytuł ma ponownie zabrać graczy do Vice City, zaś fabuła przedstawić wydarzenia z perspektywy dwóch protagonistów - mężczyzny i kobiety latynoskiego pochodzenia. Angaż damskiej postaci w głównej roli wydarzy się po raz pierwszy w historii trójwymiarowego Grand Theft Auto.

Minecraft LegendsNowa gra w świecie Minecrafta. Premiera już w przyszłym roku

Więcej o: