Nowy Wiedźmin ma spodobać się każdemu. Polacy mówią o grze

W ostatnim czasie CD Projekt RED uchyliło sporego rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o plany na przyszłość. Te zakładają powstanie aż pięciu gier o Wiedźminie, jednak wyłącznie trzy z nich będą nową, pełnoprawną trylogią. Nieco więcej dowiedzieliśmy się o tajemniczym projekcie "Sirius".

Jeśli zastanawialiście się, co w zanadrzu kryje CD Projekt RED, w ostatnim czasie studio postanowiło odsłonić wszystkie karty - lub przynajmniej je opisać. Jak się okazuje, firma zamierza w kolejnych latach dostarczyć aż siedem nowych gier, z czego aż pięć nawiązujących do uniwersum Wiedźmina. Trzy z nich to trylogia, zaś dwa - pozostałe projekty. O tym określanym mianem "Sirius" dowiedzieliśmy się nieco więcej.

Zobacz wideo Wiele firm podejmowało próbę stworzenia symulatora tenisa na miarę piłkarskiej FIFY. Jak poradził sobie Matchpoint?

Mocny ruch ze strony CD Projekt RED

W ostatnim czasie rodzimy CD Projekt RED ma się naprawdę dobrze. Ich najnowszy produkt, Cyberpunk 2077, w końcu otrzymał adekwatną dawkę uwagi od społeczności. Zostało to spowodowane premierą serialu animowanego na Netfliksie, a także zapowiedzią długo wyczekiwanego dodatku "Phantom Liberty.

To jednak nie koniec mocnych informacji ze strony CD Projektu. Firma za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosiła swoje długoterminowe plany. Ich celem jest stworzenie aż siedmiu nowych gier. Pięć z uniwersum Wiedźmina, kontynuację Cyberpunka 2077, a także w pełni autorski produkt w stworzonym od zera, własnym świecie.

Projekt "Sirius" dla wszystkich

W kontekście Wiedźmina dowiedzieliśmy się kilku interesujących informacji. Jednym z nadchodzącym produktów ma być pełnoprawna trylogia nawiązująca do wcześniejszych gier "REDÓW" - jeśli nie fabułą, to przynajmniej klimatem i założeniami mocnego RPG. Oprócz tego, więcej dowiedzieliśmy się o tajemniczym projekcie "Sirius".

Sirius ma być tworzony przez studio The Molasses Flood i różnić się od wcześniejszych produkcji CD Projekt RED. Gra ma bowiem być skierowana wobec szerszego grona odbiorców, którzy niekoniecznie byli zainteresowani poprzednimi grami o siwowłosym pogromcy potworów. Jednocześnie stanowczo zaprzeczono, że będzie to kolejna gra mobilna.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.