Fani Wiedźmina muszą być cierpliwi. Gra nie wyjdzie zbyt szybko

Kiedy zagramy w kolejnego Wiedźmina? Niestety nie szybciej, niż się mogliśmy spodziewać. Gra będzie wykorzystywać nowy silnik Unreal Engine 5, a pełen proces produkcji ma firmie zająć nawet kilka lat.

CD Projekt RED pozostaje na językach społeczności graczy, zwłaszcza tych, którym do gustu przypadły przedstawione przez polskie studio przygody Geralta. Przed rokiem dowiedzieliśmy się, że prace nad kolejną grą o Wiedźminie trwają. Premiery jednak nie możemy się szybko spodziewać.

Zobacz wideo Wiele firm podejmowało próbę stworzenia symulatora tenisa na miarę piłkarskiej FIFY. Jak poradził sobie Matchpoint?

Gra, która rozsławiła polski game dev

Nie ulega wątpliwości, że Wiedźmina 3 możemy nazwać polskim dobrem eksportowym. Trzecia część trylogii o przygodach Geralta z Rivii na stałe zapisała się na kartach historii branży gier komputerowych. W Internecie natomiast nie ciężko spotkać się z opiniami użytkowników, którzy wychwalają grę jako najlepszy przedstawiciel gatunku RPG, z jakim mieli styczność.

Według danych z połowy 2022 roku, Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedał się w ponad 40 milionach kopii. Co ciekawe, sprzedaż ciągle nie spada, choć od premiery gry minęło aktualnie osiem lat. Zakłada się, że w samym 2021 roku w ręce graczy trafiło 10 egzemplarzy Wiedźmina.

Na "czwórkę" trochę zaczekamy

Nie powinno zatem dziwić, że społeczność oczekuje kolejnej gry umieszczonej w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Ta została ogłoszona na początku bieżącego roku, a w ostatnich przekazach od CD Projekt RED dowiedzieliśmy się, że będzie to kolejna trylogia.

Kiedy jednak przyjdzie nam zagrać? To pytanie nurtuje wielu graczy, a odpowiedzi na nurtujące pytanie udzielił CEO studia, Adam Kiciński. Gra ma ukazać się nie wcześniej niż w 2025 roku i będzie pierwszym projektem wykorzystującym Unreal Engine 5. Co jednak ciekawe, Kiciński ujawnił, że w przeciągu sześciu lat od pierwszej odsłony nowej trylogii, poznamy jej obie kontynuacje.

Co ciekawe, trylogia to nie jedyny nowy projekt od "REDÓW", na który możemy czekać z wypiekami na twarzy. Firma jednocześnie zapowiedziała stworzenie dwóch osobnych gier osadzonych w świecie Wiedźmina, kontynuację Cyberpunka 2077 oraz w pełni własny tytuł stworzony od podstaw, włącznie z całym uniwersum. Na każdy z tytułów pewnie przyjdzie nam trochę poczekać, ale zapowiada się emocjonująco.

Więcej o: