Cyberpunk bez drugiego dodatku. Znamy powód

W ostatnich dniach poruszenie wśród graczy wywołała informacja o wyłącznie jednym dodatku, który otrzyma Cyberpunk 2077. Ci w akcie sprzeciwu stworzyli nawet specjalną petycję, jednak CD Projekt RED ku swojej decyzji ma jeden bardzo ważny powód.

Wokół Cyberpunka 2077 dzieje się wiele, a twórcy gry nie szczędzą w przekazywaniu ważnych informacji. Jedna z nich nie przypadła do gustu graczom, którzy okazali się rozczarowani wyłącznie jednym dodatkiem fabularnym do najnowszej gry RED-ów. Jak się okazuje, polskie studio podjęło decyzję z ważnego powodu.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Tylko jeden dodatek

CD Projekt RED w ostatnich tygodniach przerwało długie milczenie w kontekście Cyberpunka 2077. I zrobił to w niemałym stylu, wszak gra wróciła na szczyt tabeli popularności. To efekt wydania pokaźnej aktualizacji, która już nie tylko naprawia błędy, lecz także dodaje dodatkową zawartość, a także premiery serialu animowanego Edgerunners na Netfliksie.

Polskie studio zapowiedziało także pierwszy dodatek, Phantom Liberty. Ten ma zabrać graczy w dotychczas nieodkrytą dzielnicę Night City i przedstawić ekscytujący wątek fabularny z Keanu Reevesem w roli głównej. Jak się jednak okazało, będzie to nie tylko pierwszy, a zarazem ostatni dodatek do gry.

Need for Speed: PaybackNowy Need for Speed jeszcze w tym roku. Ujawnia zaufany leaker

Społeczność wyraziła niezadowolenie

Gracze Cyberpunka 2077, których w ostatnim czasie zdecydowanie przybyło, poczuli się oburzeni najnowszą informacją ze strony CD Projekt RED. Głównie dlatego, że Ci w przeszłości o dodatkach do gry zawsze wypowiadali się w liczbie mnogiej, co zwiastowało przynajmniej dwa rozszerzenia.

Powód, dla którego polskie studio zdecydowało się na  wypuszczenie wyłącznie jednego dodatku jest jednak prosty: zamiast tego powstanie pełnoprawna kontynuacja serii. Projekt "Orion" został zapowiedziany zaledwie kilka dni temu, jednocześnie stroniąc od jakichkolwiek szczegółów. Na premierę zapewne przyjdzie poczekać przynajmniej kilka lat.

Powiązanie odwołania przynajmniej jednego dodatku na rzecz stworzenia pełnoprawnego tytułu nie jest wyłącznie domysłem społeczności graczy. Otwarcie przyznał to pracownik firmy, Miles Tost. Udostępniając informacje o projekcie "Orion" Napisał: Dla wszystkich, którzy martwią się "tylko" jednym dodatkiem do Cyberpunka 2077".

Aktualizacja gry F1 22Wypróbuj F1 22 za darmo. Gratka dla fanów wyścigów

Więcej o: