Google wyłącza gamingową usługę. Będzie zwrot pieniędzy

Technologiczny gigant, Google, już na początku przyszłego roku dezaktywuje jedną ze swoich usług. Mowa o projekcie Stadia, czyli platformie, który umożliwiał granie w chmurze. Było to rozwiązanie dla osób, które nie dysponują wydajnym sprzętem na co dzień.

Z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem gigant technologiczny Google informuje o wyłączeniu jednej ze swoich usług. Stadia, bo o tym projekcie mowa, była skierowana do graczy. Streamowanie gier w czasie rzeczywistym miało wypełnić potrzeby osób, które na co dzień nie dysponowały wydajnym komputerem lub konsolą. Jak się okazuje, chętnych było jednak zbyt mało.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Granie bez wydajnego sprzętu

Technologia ciągle prze naprzód, także w branży gier komputerowych. Najnowsze tytuły wymagają solidnego sprzętu, aby zostały uruchomione w satysfakcjonującej jakości czy ilości klatek na sekundę. Zakup wydajnego ekwipunku do gier to jednak niemały wydatek, zwłaszcza, gdy planuje się jednorazowy zakup, niezależnie od platformy.

Aby odpowiedzieć na potrzeby osób, które z najróżniejszych powodów nie mogą pozwolić sobie na zakup komputera czy konsoli, powstała idea streamowania gier. W praktyce oznacza to, że tytuł uruchamiany jest na zdalnym komputerze, a gracz ma pełne możliwości sterowania i gry za pomocą swojego mniej wydanego sprzętu przez Internet. Jedyne ograniczenie stanowiła przepustowość łącza.

Ted Lasso i klub AFC Richmond w FIFA 23Koniec z krytycznym komentarzem w FIFA 23. Nowa opcja

Projekt Google zostanie zamknięty

Z jedną z ofert streamingu gier obecnych na rynku było Google Stadia, które konkurowało z alternatywami od Sony, Microsoftu czy NVIDII. Jak się okazuje, projekt nie przetrwał próby czasu. Z najnowszego ogłoszenia w mediach społecznościowych dowiedzieliśmy się, że Stadia zostanie wyłączona na początku przyszłego roku.

W ogłoszeniu obeszło się jednak bez kontrowersji, wszak technologiczny gigant postanowił postąpić fair wobec swoich klientów. Wszelkie zakupy dotyczące gier lub dodatków w sklepie Stadia zostaną w pełni zwrócone. Klienci nie poniosą zatem dodatkowych kosztów wraz z odejściem Stadii w niebyt.

Wojciech Szczęsny po meczu z WaliąFIFA doceniła Polaka. Spektakularny występ został zauważony

Więcej o: